Як зробити з дитини тамагочі?

Точно знайдуться люди, які скажуть або подумають “нема їй чим зайнятись”. Але я страшенно люблю аналізувати, оглядати результат і робити висновки. Це допомагає мені бути на плаву – робота зроблена недаремно, якщо є що обміркувати опісля. Тому на смартфоні маю купу додатків, які полегшують моє життя: крокомір (Google Fitness), нагадувач пиття (Water Drink Reminder), прога для бігу (Nike+ Running), календар місячних (Мій календар – зараз неактуально, але він допоміг розрахувати дні овуляції і спланувати зачаття дівчинки *або нам просто заканало*) тощо.

Одного прекрасного дня, коли Юсті був місяць, я вирішила пошаритись в Google Play в пошуках якоїсь корисної мамської програмки. Вбивши в пошук “Baby” і дотичні до нього слова натрапила на купу додатків, завдяки яким можна слідкувати за основними потребами дитини. Зупинилась я на Feed Baby. І зараз розповім вам, що ця штуковина має доброго і поганого.

Feed Baby – це додаток, завдяки якому можна бачити повну картину дня малявки впродовж тривалого часу (і це дозволяє мені відслідковувати чи певні зміни випадкові, чи систематичні).

wp-1468503747806.pngРис. 1. Бокове меню

Меню програми (рис. 1) складається з основних потреб дитини: їжа, підгузники, сон, ріст, розвиток, зуби. У лівому верхньому кутку вказано ім’я моєї тамагочістки і вік + приліплена фотокартка.

Рис. 2. Основний екран програми – Today

Кнопка Today (рис. 2) показує всі активності сьогоднішнього дня: коли і скільки дитина їла, коли був змінений підгуз, скільки тривав останній сон. Верхній ряд відображає, скільки часу пройшло з моменту останнього годування, сну чи заміни “памперса” (уж вже дуже замахало мене постійно казати “підгузник”, вибаште). Це все програма рахує автоматично – моє завдання лише натискати “плей”, “стоп” чи інші кнопки. Також на цьому екрані вказані вага і ріст моєї мацьопи. До кожного пунктика я можу додати нотатку (наприклад, “з’їла 80 грамів“, як я собі писала, коли доводилось її важити при жовтяниці). Всьо гарно проілюстровано і поділено за кольорами, до яких швидко звикаєш. Цей екран Today в мене стоїть в “улюблених” (кнопка у формі зірочки), тобто як тільки я відкриваю програму, запускаються сьогоднішні досягнення. Всьо клікабельне. Можна листати туди-сюди за днями.

Потрапивши в меню Feeds ми побачимо таку картину (рис. 3):

Рис. 3. Екран годувань

Зверху є дві кнопки: L i R, тобто ліва і права циця. Ця програма іноді виручає мої груди, бо за відчуттям наповненості важко зрозуміти, чия зараз черга. Клацаєте на L, до прикладу, і з’являється таймер, який рахує тривалість смоктання. Чи не єдине, що мене бісить у цій програмі, це те, що екран переходить у режим landscape (рис. 4) під час натискання цієї кнопки. І цього не можна змінити. Оскільки я годую і щось читаю/дивлюсь на смартфоні, то мені постійно треба повертатись назад і трусити телефоном, аби вернутись в портретне відображення.

Рис. 4. Таймер ГВ. Пейзажне відображення

Час від одного прийому їжі до іншого потрібно рахувати від ПОЧАТКУ попереднього сеансу годування. Тобто від моменту, коли дитина приклалась до грудей, а не навпаки – коли відпустила. Ця програма знає ето і рахує все правильно: на головному екрані показує час від початку, а тут, у Feeds, відображає і початок, і кінець. Також я можу продовжити попередній сеанс годування, натиснувши на нього (з’являються кнопки видалити, редагувати, додати коментар і продовжити – рис. 5). У прозі існує можливість додати годування (сон або підгузник) “заднім числом”, так сказать. Для цього треба натиснути і потримати кнопку додавання.

 


Рис. 5. Редагування сеансу їжі

Як бачимо з верхньої ілюстрації, внизу є зеленкувата панель (колір теми обираєте власноруч), вона дублюється фактично на кожному екрані і має стандартний перелік фішок. Поклацаємо на кожну з них.

  • Значок “Жарівка” (рис. 6): сумарна кількість і тривалість прикладань за останню добу. Вона має в підпорядкуванні кнопки Charts і Detail.

 


Рис. 6. Вікно з лампочкою

Detail (рис. 7) – це тривалість кількох останніх годувань в діаграмі. Можна побачити, чи їсть дєцко однаково, чи десь довше, а десь коротше.

 


Рис. 7. Detail

Charts  (рис. 8) є схожим до Details, але а ньому крім тривалості сеансу їжі показано відповідність до годин дня.


Рис. 8. Charts

  • Значок “Аркуші” (рис. 9) – це середнє значення тривалостей годувань лівою і правою грудкою, а також сума годувань по днях:

 


Рис. 9. Екран “Аркуші”

  • Значок “Кубіки” – це карта, на якій від темнішого до світлішого відображені годування. Так, з рис. 10 бачимо, що за останніх 7 днів Юстина ніколи не їла о 00:00 і рідко о 01:00. Нічні годування переважно не перевищували 30 хв. (за винятком 04:00 в п’ятницю 11 липня).

Рис. 10. Мапа годувань

  • Значок “Пляшечки” – це так звані сесії годувань. Вони об’єднують кілька близьких один до одного сеансів їжі, коли, наприклад, між одним і другим годуванням є менше 15-ти хвилин (цей проміжок вказуєте самостійно) – рис. 11. Програма сумує їхню тривалість і показує час від останньої сесії.


Рис. 11. Сесії ГВ

Окрім опції грудного вигодовування там є можливість додавання і нормальної їжі, зараз я її відключила, бо прикорм ще не почався. Тобто ще ціла купа незвіданих опцій у запасі 🙂

Екран гігієни (рис. 12) названий словом Diapers (підгузники). Тут всьо просто: жовтеньке і коричневеньке, прям як в анекдоті. Існує також змішана кнопка (здогадуєтесь у яких випадках її клацати?). Як і у всіх попередніх екранах є час від моменту останньої дії. Окремо вносити “попіси” я перестала 121 годину тому, бо точно не знаю, скільки разів вона ходить “по-маленькому”. Тут зазначаю тільки “покаки” і підгузники. Кожних 3,5 години смартфон мені нагадує, що час замінити підгузник (тривалість нагадувань вибираєте самі в налаштуваннях). Ця опція дуже помічна, бо іноді забуваєш вчасно переодягнути малечу – час летить непомітно.


Рис. 12. Екран гігієни

Все, що стосується сну, має значок ліжечка і називається Sleeping (рис. 13). Червона кнопка зупиняє сон. Зелена (її тут нема, бо сон триває) – включає режим спання.

 


Рис. 13. Таймер сну

Аналогічно до попередніх штук тут є сесії сну – рис. 14.

Рис. 14. Сліпінг сешинз

Так само є мапа снів. На неї я дивлюсь і тішусь, шо вночі мені Юстька дає виспатись. Від 00:00 і до 08:00 або 09:00 вона спить, прокидаючись іноді поїсти (рис. 15).

Рис. 15. Карта сну

Можна глянути і сумарні години дрихнень (рис. 16). В середньому моя дитина зараз спить 11 годин 32 хвилини на добу, хоча книжки пишуть про значно більші цифри (ледь не 16 годин, вона ще в житті так не спала ггг). Не вірте літературі!) Також програма виокремлює найдовший сон кожної доби.

Рис. 16. Підсумок снів

Екран Growth (рис. 17) – це дані щодо росту дитини. Натиснувши плюсик (“+”) внизу дисплея я можу власноруч додати нову вагу чи зріст малечі. Воно все відобразиться тут і порахує мені, скільки днів та тижнів було Юстині на той момент.


Рис. 17. Екран росту

Якщо клацнути на Weight, Height чи Head (рис. 18), то ми отримаємо діаграму ваги, росту чи обхвату голови відповідно. Ця діаграма пристосована до статі дитини, вона показує приблизну динаміку розвитку моєї кнопочки. Так, Юстя йде зараз по фіолетовій лінії, тобто якби вона їла ще більше, то йшла би по оранжевій. Задніх не пасе 🙂 Я можу припустити, що в 10 місяців моя дитина буде важити +- 9 кг, якщо і далі так набиратиме. Те саме можна подивитись на інших діаграмах і приблизно знати, який одяг купувати на виріст)) Хоча я б цим не зловживала.


Рис. 18. Діаграма ваги

Екран розваг або ж Journal (рис. 19). Ним я користуюсь рідко. Тут є дуууже багато всяких фіч: гігієна, ігри, прогулянки, настрій, самопочуття… Це все можна відслідковувати і занотовувати, але я вже не настільки вдарилася ггг. Пробувала кілька разів зазначати, коли стригла нігті, щоб побачити, що вони капець як швидко ростуть.


Рис. 19. Екран розваг

Ну і свіженьке з останнього оновлення програми – зуби або ж Teeth (рис. 20). Тут у нас красівий малюнок молочних друзів і орієнтовна дата прибуття кожного з них. Якщо вірити додаткові Feed Baby, то перший зуб в Петрівни має вилізти через півтора місяця, тобто рівнюсінько тоді, коли їй буде 6 місяців. Коли він вилізе, то я клацну на потрібний зуб і він наповниться відповідним кольором. Розмальовка, короче))


Рис. 20. Зубіки

Деякі екрани можна приховати. Так, я не користуюсь зціджуванням, медикаментами, купаннями, температурою (рис. 21).

Рис. 21. Показати або приховати екран

А наостанок моє улюблене – Timelines (рис. 22). Це мапа всіх активностей (у даному випадку за останні 2 тижні, але можна довше). Жовте – сон, синє – груди, коричневе – підгузки. Із цієї карти я роблю свої висновки – з’явився якийсь режим чи ні. Bottle, Solids, Pumps і Meds тут не відображаються, бо я їх деактивувала.

Рис. 22. Мапа активностей

Програма пропонує велику кількість власних віджетів (рис. 23). Деякі з них доступні лише в повній версії програми. Я купила собі цю версію за 50 грн і маю тепер її на все життя. Прив’язана Feed Baby до мого гуглівського акаунту, тож всі дані зберігаються, навіть якщо я зміню девайс (а я змінювала).

Рис. 23. Віджети

Під час сну чи їжі (тобто тоді, коли працює таймер) з’являється іконка зверху дисплея – біля показника заряду батареї. Це дозволяє швидко зупинити сеанс (рис. 24), достатньо лише провести пальцем зверху вниз. Якщо мала спить, то там ліжечко, якщо їсть, то літера R чи L відповідно.

Рис. 24. Сеанс сну триває

  А ще в прозі можна додати другу дитину, але поки мені ця опція явно не знадобиться 🙂

Замість запам’ятовувати все в голові я вношу все в програму, просто клікаючи на кнопку. І ай лайк ит. Попробуйте, це класно! І є багато безкоштовних аналогів такого дитячого органайзера. Feed Baby тільки як один із них.

UPD: станом на 9 місяців я перестала записувати годування, а згодом і сни. Особливого режиму не було виявлено. Хіба сорокахвилинки))

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.