13 лайфхаків для мам немовлят

Інтернет кишить всілякими топ-стоп’ятсот полегшень життя для мам немовлят. Хочу зібрати разом найцікавіші для мене лайфхаки перших місяців співіснування. Вжуммм, летс ґоу!

Сон

1. Найлінивіший метод вкладання спати для мене – це використати слінг. Замотала і пішла займатись своїми справами. Від ходьби малечу просто вирубує за деякий час. А так і щось корисне в хаті зробила, і дитину заколисала без особливих зусиль.

2. Перед тим, як забаюкати на руцях чи приспати при грудях донечку, я кладу пелюшку їй під голову/шию.

Так, після того, як Петрівна засне, я легенько запихаю одну руку під голову *точніше, під пелюшку*, а іншу – під дупку і плавним впевненим рухом перекладаю її в персональне ліжечко для подальшого сну. Якщо вона заснула на руках, то нічого нікуди пхати не треба – просто помалу кладу в колиску, поступово забираючи долоні і ше можна робити ш-ш-ш. Пелюшка тепленька, тож дитина не прокинеться від перепаду температур нагрітого простирадла дорослого ліжка і холодного дитячого.

3. Щоб продовжити сон, який, як правило, триває 40 хв., я даю їй груди, як тільки вона починає крутитись чи прокидатись. Переважно діє. Деколи можна поколисати й обійтись без снодійного молочка.

Їжа

4. Якщо Юстя має їсти, але чомусь капризує (перевтома, наприклад), то я заколисую її і годую напівсонну. Можу сидіти в позі лотоса на ліжку, гойдати її на руках і годувати. Іноді допомагає злегка пружинити. Якщо вже і це не діє, то в бій іде важка артилерія – ходжу по хаті, пританцьовую і підспівую щось монотонне (тумбаюмбочку, наприклад ггг).

5. Щоб миттєво відлучитись від тимчасової прикутості до грудничка, тобто щоб вивільнити цицю під час гамцяння, треба запхати свій мізинчик у рот немовляті і виштовхнути сосок. Про це я вже згадувала в пості про ГВ.

Гігієна

6. Одне з моїх улюблених – сектори з ватних дисків для чистки носика. Колись натрапила на цю ідею і здивувалась, чому всюди кажуть скручувати вату, яка згодом розповзається, якщо можна зробити так:

Джгутики з ватних дисків дуже добре тримають форму і не залишають слідів у маленькому носі.

7. Коли Юстя почала перевертатись, то стало трішки складніше міняти підгузник *і то вона ще не повзає, ааа*. Тому в нагоді став лайфхак, який я колись побачила в Senya Miro (взагалі є купа крутих мамоблогериць, треба буде зібрати і їх докупки для вас) – потрібно взяти щось у зуби – олівець, іграшку чи тюбик крему.

Малеча тоді зацікавлено дивитиметься, що то мама тримає в роті. Цього часу буде більше, ніж достатньо, аби симетрично і надійно заліпити боковинки. Або іноді ще допомагає почати співати – чим вищі ноти, тим краще, навіть якщо вам слон на вухо наступив 🙂 Моя любить слухати мамин спів: затягую те, що перше в голову забреде.

Прогулянки

8. Переважно зараз у більшості під’їздів стоять домофони, через це двері автоматично зачиняються. Аби не подряпати візочок об двері я використовую невеликий камінець. У нас є один такий черговий, він лежить у кутку і чемно служить кільком мамам-сусідкам.

9. На жаль, у моєму під’їзді нема пандуса, тому доводиться скакати на задніх колесах дорогою на вулицю і з вулиці (якщо нікому допомогти). Я вже виробила оптимальну тактику і знаю, що передні колеса мають дивитись вверх, – тоді візок не буде гепатись і дитина не випаде. Також на середині кожної сходинки я пригальмовую, тим самим уникаючи зіткнення з наступною сходинкою.

10. Задні колеса стають у нагоді і при заколисуванні – такий лайфхак підгледіла в місцевих мамусь. Потрібно припідняти передні і пружинити на задніх, при цьому не зупиняючи рух. Хороша амортизація сприяє мруґанню очей B-)

11. Якщо ви гуляєте влітку і ваша дитина будиться від сонячного проміння так, як будиться моя, то можна зробити щось схоже (замість слінга чудово підійде ковдрочка чи знову ж таки пелюшка), збоку є місце для повітря:

12. Малявка проснулась, побавилась іграшкою і почала хникати? Поставте її “пасти коні” у візочку – так можна навіть доїхати додому в екстрених випадках.

13. А якщо вже ні іграшки, ні лежання на животику не допомагають, то в нагоді стають дитячі переноски – слінг із кільцями, май-слінг, фаст-слінг, ерго-рюкзак (залежно від віку). Слінг-шарф ви навряд чи зможете швидко намотати на вулиці. Завдяки цим винаходам людства руки мами залишаються вільними і ними можна спокійно везти візок.

Знаєте ще якісь цікаві лайфхаки? Поділіться зі світом ними – зробіть чиєсь життя кращим 😉

Related Posts

3 thoughts on “13 лайфхаків для мам немовлят

  1. Христина says:

    Постийно забувала яку ж грудку давала дитини при годуванни останний раз) Придумала одягати перстень: поив мацьопик з ливои грудки – одягнула перстень на палець ливои руки, и на наступне годування вже знала, що пора давати праву грудку и тоди певдягала перстень на праву руку и так по колу)

    • Мамунця says:

      Гарний лайфхак 🙂 Знаю, що навіть спеціальні браслети продаються для цього. А тут все під рукою. Точніше на руці))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.