Слінгомам часто прирівнюють чомусь до бідось: не мала грошей, щоб купити візок, от і закутала дитину в штору. Насправді ж ткані слінги – це зовсім недешева річ (від тисячі гривень і вище), а якщо порахувати, скільки всього треба в придачу, то можна зовсім розоритись… Але це все ніщо в порівнянні з тим, як вам буде тепло і зручно разом із малям! Цього разу хочу розказати про наші навколослінгові речі, без котрих перезимувати було б складно.
Перш за все, щоб носити маленького малюка (який ще не бігає) на собі в холодну пору року, треба мати куди його запхати – слінг-шарф, ерго, май-слінг тощо. Детальніше я розповідала про види слінгів у цьому пості. А вже поверх слінга треба мати таке:
- слінгокуртка;
- слінговставка;
- слінгонакидка;
- поверх звичайної куртки.
Перші три варіанти передбачають мінімум одягу для дитини і максимум теплоти. Останній зобов’язує вдягнути немовля фактично так, як і у візок, тільки вільніше і з подовженими ніжками.
Слінгокуртка мала би бути найзручнішим пріспособлєнієм, оскільки в такій куртці продумані всі деталі. Є різні моделі з різними прибамбасами: і капюшон для малявочки, і манішка під шию для мами… Але на практиці не всі ці штучки є зручними. До прикладу, якщо защіпнути куртку до кінця, прикривши мамину шию від вітру, дитина буде змушена класти голову на холодний замок чи засніжену плащовку. Капюшон, кажуть, не завжди доброго крою, тому може тільки заважати мацьопій “крутящій головці”. Ну і дизайн не завжди тішить. Чомусь все таке страшне і старомодне… А якщо і молодіжне, то дороге. Переважно таку чудокуртку можна знайти в магазинах для мам або ж замовити в інтернеті.
Ціна: 2000-3000 грн.
Я роздумувала спершу над покупкою суто слінгокуртки, але потім переклинило. І то добре 🙂
Слінговставка – це клаптик тканини зі замками, який пристібається до будь-якої вашої куртки (залежно від того, куди підійде блискавка). На фото знизу слінговставкою є та штука з капюшончиком, що лежить посередині. Праворуч – це вставка для вагітних.
Слінговставки можна купити готові (наприклад, http://www.lelia.com.ua/accesoires/), а можна пошити під свої параметри і вподобання.
Ціна слінговставки коливається від 350 до 700 грн.
Слінгонакидка – це окрема накидка для малюка, яку ви щільно одягаєте під куртку. Свою ж куртку при цьому ви залишаєте розстібнутою. На осінь це непоганий варіант, але взимку може задувати. У нас такого не було, тому більше по темі нічого не скажу 🙂 Єдине, що знайомі слінгомами жалілись, що її не так просто зняти, тому можуть виникати неприємні ситуації, до прикладу, в транспорті, коли дитина зголодніє.
Ціна: від 600 грн.
Ну і останній *безкоштовний* варіант – це закутати тепло дитину, запхати в комбінезон, а після цього ще якось примотати поверх куртки. Я б не ризикувала так робити з неходячим малючком. Боюсь уявляти, як складно підтягувати слінг по куртці. Чи як тяжко маляті в тих всіх одьожках… До речі, тут і одяг має бути відповідний, звичайний зимовий комбінезон не підійде. Тільки комбєзи з подовженими ніжками, не закритими, щоб попа могла нормально просісти і нічого не тиснуло на промежину. Відповідно також треба якесь взуття тепле. Нє, нє, нє, це не мій варіант…
Ми зупинились на тому, щоб пошити вставку до моєї куртки. Купила я собі нову куртку S-cape, а до неї моя свекруха вже зварганила стильну вставочку.
До речі, вона і вам може зварганити, і не тільки вставку, дзвоніть: 0938777270 (Марія).
UPD: ось таку теплу вставочку з манішками відправили в Ужгород:
А ось таке недавно поїхало в інший кінець Львова:
Маленького Михайлика і його маму зігріває таке:
Ще одна “тепла парочка”:
Або навіть ось така вишукана вставка до пальта:
І це ще не всі роботи свекрухи 😉 До речі, якщо і вам ми шось пошили, то пишіть в ПП на сторінку https://www.facebook.com/mamuncya/, – добавлю в цей пост!
Оновлення (2017): цьогоріч свекруха пошила більше трьох десятків вставок та манішок, ось пост із роботами нещодавніми: Ода свекрусі або Пошиття слінговставок та манішок: що і скільки?
Якщо говорити про мою вставку, то вона все ж має зайві штуки: потаємними кишенями я рідко користуюсь. Думала, що буду так годувати, запихаючи руку через них, але поки не доводилося. Їх варто робити в самій куртці, поближче до циці. Саму ж вставку не бійтесь зробити зависокою – хай краще накриє малюка зі запасом, ніж буде вітер гуляти (але ніколи не накривайте дитьо з головою! ви маєте бачити носик!). Куліски *штучка, яка стягує* вартує робити на рівні шиї дитини і знизу, аж під дупкою і ніжками, щоб не задувало вам. Тут краще пришпандьорити нижню занизько, ніж зависоко, бо може підскакувати від цього вставка. Ну і сам низ вставки не робіть широким, буквально трохи тканини, щоб зійшлось.
Класно, що в цій куртці такий поширений всюди тракторний замок, – в нас вдома є кілька курток із таким замком, тому не проблема цю вставку одягнути навіть чоловікові.
А ще на днях моя свекруха потішила мене і доцю такою штукою, як “капор-манішка”, щоб нам було тепло в шию. Тобто такі гольфики обрізані, як я кажу)) Щоб не дуло за шиворіт. Юстина так пригрілась, що аж заснула:
До цього я старалась одягати малій одьожки з капюшоном, нап’ялювала їй на шию баф, обмотувала двома своїми шарфами… Тепер достатньо просто вдягнути нам на голови цю красу і зчепити все кнопками.
Кілька разів вигуляли і дуже задоволені 🙂 Між нами теплеееенько, нічого не дує.
Такі шоломи з вухами і без свекруха теж може пошити на замовлення (ціна в районі 250 грн). Про колір і нюанси можна домовитись. Звертайтесь!
Якщо нема можливості шити вставку чи купувати, то можна гуляти під курткою “зі запасом”, наприклад, вкрасти в чоловіка. Ну то вже зовсім на худий кінець.
Що я одягаю на Юстинку, коли пхаю її під куртку? Нічого особливого. Переважно це те, в чому вона повзає по квартирі. Головне, щоб не чоловічок зі закритими ногами – така конструкція не дасть нормально розвести ніжки і може тиснути крихітці в пальчики.
Тобто, це може бути:
- бодік + светрик + еластичні колготи + штанці;
- або бодік + колготи + чоловічок без ніжок;
- або просто термобілизна (купляла в українського виробника Mira Termo; є ще хороша фірма Joha; можна купити багато шерстяного одягу в Наталі Хомін). Для малючків чудово підійде шерсть мериноса.
Щоправда, наш комплект скошлатився.Це той випадок, коли не треба одягати багато всього на раз. Не капусточка стайл, всмислі.
На ноги я взуваю хутряні такі тьопики, якщо сильний мороз. Якщо не дуже сильний, то просто в’язані пінетки чи шкарпетки поверх колготок. На голові шапка. Рукавиць під курткою не треба. Повірте, нам дуууууже тепло разом. Іноді аж занадто. Юстина любить засинати під курткою і дихати свіжим повітрячком. І люди люблять, коли ми так дітей носимо, особливо бабці, “дивисі, як файно сі пригріли”. Мабуть, не здогадуються, що під низом є “та шмата” ггг
Якщо мете сніг, то беру парасолю.
Це такий набір-мінімум. Я просто дуже економна 🙂 Переважно слінгомами мають різні термоодьожки, слінгокомбінезони, льодоступи, шоломи, манішки і так далі. Але нам і того з головою хватить, щоб ще два місяці відлазити. А на наступний рік Юстя буде вже не під курткою, як справжній тодлер, а над. Левел ап, рібяткі))
Дуже корисно 🙂 Дякую!
Ми поки лише готуємось до народження малюка, але таке питання, можливо трохи дурне, чи не болить спинка у Вас після майже року слінгування? Бо багато знайомих саме цим аргументують відмову від слінгу 🙁
Не болить. Це найчастіше запитання. Слінги бувають різні як за видом, так і за складом. Просто із ростом ваги дитини потрібно брати щільніше полотно. Або ж ерго-рюкзак. Ну і все залежить також від правильності намотки. Часто люди недотягують слінг і від цього може бути важко. Або ж обирають поганий слінг, а потім кажуть, що їм не пішов… Одне слово, якщо ви робите все правильно, то за дві години носіння у вас нічого не має боліти. А більше безперервно носити і не рекомендують 😉
На руках в триста разів важче, але все одно на руках носять. От це мені незрозуміло))