Я чемно перечитала улюблені мамські групи у Facebook за хештегом #море та іншими ключовими словами, уважно переглянула кілька блогів на YouTube (щоправда, російськомовних, щось носії української пасуть задніх у цьому – будемо виправляти!), навіть написала пост-питання до мам із морським досвідом за плечима. І ось тепер готова розповісти вам, що пакую в наш “чумадан”. Спробую бути лаконічною.
Отже, дівчині 1 рік та 2 місяці й летимо ми в гірську частину Туреччини, де прогнозують +25-27 вдень і близько +15 вночі.
На пляж
крем дитячий
Перше та найважливіше – це крем для засмаги, особливо для найменшого курортника, бо шкіра то ж ніжна! Креми від сонця дорогі, особливо дитячі, тому не лякайтеся, коли підете купувати. Нам половину тюбика позичили друзі – і так треба використати, поки термін не вичерпався. Зверніть увагу, з якого віку виробник рекомендує використовувати крем, а також на рівень захисту (SPF). У нашому він найвищий – 50+, тобто захищає від 97% променів.
Надувний круг
Тут є кілька варіантів:
- звичайне коло (але для такого віку це ще явно зарано, бо можна шубовснути у воду);
- рятівний жилет (кажуть досвідчені мами, що діти в жилетах нервуються, бо він дуже сковує їхні рухи);
- нарукавники (це теж не для дитини, яка нещодавно почала ходити);
- плотик з отворами для ніжок (ми зупинились на цьому, сподіваюсь, Юсті сподобається).
Надувний басейн не беремо, бо наслухалися про те, що в такому віці дітки не надто люблять у ньому сидіти. Купатиметься з нами в морі чи в басейні 😉
Рушник-пончо
Або ж звичайний рушник, в який ви загорнете малечу після водних процедур. Адже вітерець ніхто не скасовував!
Трусики бавовняні
Кілька штук, аби дитина могла сідати нормально на пісочок чи гальку. Швидко сохнуть, це плюс! Як-не-як, а погодні умови на морі добре сприяють використанню меншої кількості підгузників, чим гріх не скористатися.
Підгузки для плавання
Спеціальні підгузники, які не промокають ззовні, коли потрапляють у водне середовище. Візьмемо невелику пачку (у басейн без підгузків, найімовірніше, не пустять!)
Купальний костюм
Для такої малечі може бути у вигляді самих лише трусиків або ж суцільний гідрокостюм із захистом від сонця. Ми беремо і перше, і друге.
Панамки (бандани)
Чому в множині, спитаєте ви? Бо можуть відлетіти в море й намочитися. Я зв’язала своїй крихітці бавовняну панамку-кавунчик. Думаю ще зробити зав’язки, щоб надійніше трималася на голові.
Пляжне взуття
Ми беремо такі відомі всім і зручні крокси: і камінці буде легко витрусити, і у воді ними можна похлюпати. Тільки не беріть дитячих в’єтнамок! То все мімімішний маркетинг.
Відерце, лопатка, пасочкиТут вже залежить від того, який пляж. У нас має бути дрібна галька (сподіваюсь, не надто смачна), тому пасочки можуть не знадобитись. Але я купила набір за 26 гривень у супермаркеті, в який входить полуничка та банани.
М’ячик
Ще одна забавка, яка мала б веселити малявку на пляжі. Краще брати надувний, щоб не займав багато місця.
Плед
На якому плануєте лежати та сидіти, якщо раптом нема лежаків на пляжі. Ми беремо, хоч і “ол-інклюзів”.
Гігієна
У цьому пункті красуються зубна щітка та паста (якщо ви вже чистите нею маленькі зубки), гребінець, манікюрні ножиці (адже маленькі нігтики можуть боляче дряпатися), вушні палички (я беру звичайні дорослі), вологі серветки (на випадок зміни підгузника без доступу до прісної води) та сухі, невеликий шампунь, дитяча олійка для тіла. Ну і, звісно що, підгузники. До цього пункту також наважусь додати слинявчик, бо як-не-як він відповідає за чистоту одягу дегустатора. Ще можете взяти пелюшки(одноразові та звичайні) – універсальна річ.
Дитячий Одяг на море
Якщо у вас хлопчик, то список трішки відрізнятиметься. Наша принцеса бере такі шмотки (з розрахунку на 7 днів):
- футболки (7 шт.);
- бодіки (3 шт.);
- шорти (4 шт.);
- сукні (4 шт.);
- колготи (1 пара на випадок холоду);
- шкарпетки (3-4 пари на вечір);
- лосіни;
- піжама;
- теплий одяг: светрик, безрукавка, штани;
- взуття: кеди для вечорів, босоніжки для денних прогулянок і крокси для пляжу;
- головні убори: панамки (2-3 шт.) і трикотажна шапка (якби раптом було зимнувато), ще беру пов’язки для краси (дівчинка як-не-як!);
- ну і головне – купальний костюм, хоча така мацьопа може й гольбасиком побути 🙂
Може, трохи забагато одягу, але краще візьму більше, ніж буду стояти над умивальником і шурувати все руками. Не для того на відпочинок їдуть!)
Додатково
Не забудьте документи! Якщо ви їдете за межі країни, то це:
- закордонні паспорти;
- свідоцтво про народження дитини (оригінал!), якщо мандруєте не цілою сім’єю;
- дозвіл від батька на виїзд дитини за кордон, засвідчений нотаріально (нам він обійшовся у 180 грн у приватного нотаріуса, у державній конторі була величезна черга), якщо ви їдете без тата;
- квитки та страхівка.
Також надважливо мати аптечку на всі випадки життя, адже мандрівки з дитиною передбачають всілякі ситуації. Стосовно цього пункту краще проконсольтуватися в педіатра. У нашій аптечці точно будуть креми від подразнень, жарознижувальне, фізрозчин, аспіратор.
Транспорт
Якщо ви маєте невеликий і легкий візок, в якому ваша дитина любить їздити, то не забудьте його взяти. Його дозволяють підвозити аж під вхід на борт літака, до слова. Ми ж більше схиляємось до слінгів у мандрах, тому беру зі собою ергономічний рюкзак в дорогу і 4 метри полотна для носіння на морі (тканий слінг-шарф).
Про речі для мами навіть не говорю. Але що там нам треба? Купальник і косметичку 🙂 Ну, і купку грошей.
Фух. Ніби все. Традиційно побажаю не забути взяти гарний настрій. А доцільність списку, поданого вище, буде виправдана або спростована згодом. Тому чекайте на свіжий пост 😉
Гарних мандрівок!