Забобони про материнство або Чому я в це все не вірю

Весілля, вагітність і материнство – ось три періоди, коли забобони стають як ніколи актуальними. Я вже нагло насміхалась і спростовувала пузаті маловірства у своєму попередньому пості, цок-цок сюди. Тепер настала пора післяпологова. Коли малеча нарешті народилась, але треба далі всіма силами замовчувати її існування, щоб не сталося біди. Бу-га-га.

До хрестин не показувати дитину, щоб не потрапляла на злі очі

Цікаво, що мають робити люди, які планують хрестити дитину, коли вона буде в змозі сама обрати собі релігію? Хатній режим?)) Що корисного в тому, що малеча тусуватиметься в чотирьох стінах близько 40 днів? *саме стільки матір немовляти вважається нечистою після пологів, тому часто хрестини роблять вже після цієї дати, щоб мама могла бути присутньою при процесі, а не стояти позаду храму майже всю службу (я так стояла і нічогісінько не бачила за спинами людей на хрестинах своєї доньки – не сподобалось; храм греко-католицький, до слова)*.

Хрещення: нарешті доця зі мною

Хрещення: нарешті доця зі мною

Ми робили хрестини, коли Юсті було три тижні. Я не хотіла ніяких ресторанів і балів, але столи все одно прогиналися… Бо “так має бути”. Думаю, з другою дитиною буду наполегливішою в цьому питанні.

А гуляти Юстя вперше вийшла на вулицю за тиждень до хрещення. Майже два тижні вона була зі мною вдома, ми гуляли на балконі і я їхала мозгами. Але це все відбувалось лиш тому, що мені було нікому знести візок…

Не вивішувати пелюшки надвір до хрещення

Це з тієї ж опери, що і попередній. Тільки чим пелюшки завинили? На них позаскакують мікроби? Сусіди обхляпають чимось небезпечним? Чи може запах вітру погано впливає на нехрещених новонароджених? Не знаю, яке логічне підґрунтя може мати ця теза.

Якщо врікли, то ЗЛИЗУВАТИ чоло

Знаєте, Google Chrome навіть не шарить, шо то за слово таке “врекли” чи “врікли”. Підкреслює. А про чоло і язик я не маю навіть що сказати. Це капці. Тільки уявіть собі ту процедуру))

Булавка на видному місці ВІД ПРИСТРІТУ

З цього навіть зробили бізнес. Мовляв, золоті чи срібні шпильки вбережуть від злого ока більше, ніж звичайні англійські булавки зі швейної шкатулки. Головне, щоб та жилізячка ненароком не проколола, що не треба.

До речі, вперше чую слово “пристріт”.Одягати червону нитку на ручку

То є мегапопулярний забобон. Нерідко і дорослі носять червоні браслети на зап’ясті. Я взагалі не вірю у всілякі вроки, тому для мене ці нитки – то трохи дивно. Якщо попорпатися в неті, то можна знайти інфу, звідки воно пішло. Нічого доброго. І взагалі, малюки не знімають ту нитку? Вона не ріже? Це ще й не надто гігієнічно…

Не стригти до року, бо буде жити бідно, в нужді

А в рік влаштувати пострижини! І поголити красуню налисо. Шоб волоссячко густеньке росло. І байдуже, шо дитина виглядатиме не ахті, м’яко кажучи. Читаю фейсбучні групи і пєчялюсь, як багато людей запитує про те, чи обов’язково стригти дитину в рік. Ви серйозно? Стригти треба тоді, коли треба (бо чілка лізе в очі; бо занадто патлатий хлопчик і всі плутають, а вас це дратує).

Тут може перукарі прокоментують. Бо я не бачу зв’язку між волоссям і багатством. Чи, думаєте, найбагатшу людину планети постригли рівно в рік під бій курантів?))

Не везти порожній візок

Із цим забобоном я стикнулась особисто, коли ми їхали з хрестин на застілля. Юстька хрестилась у селі чоловіка. Від церкви до хати треба було пройти добрячий шмат дороги. Мене з доцею посадили в машину і ми поїхали, а візок… Візок треба було розібрати. І Петро бідося ніс у руках люльку та шасі. Досі не розумію, як так сталося.

Слінг і візок: 1:0

Слінг і візок: 1:0

Знали б автори забобонів, скільки разів мені доводилося за своє мамство везти возик без пасажира! Юстя не дуже любила возитися до року, тому ми часто верталися додому в слінгу, штовхаючи візок без нічого. Це краще, ніж крик 🙂

Не гойдати Порожню колиску, бо дитина не буде спати

Дитина не буде спати, якщо вона не хоче спати. Або якщо її щось турбує. А колиска тут ні при чім.

Тьфу-тьфу, противний

Мейнстрімище. Скільки разів доводилось чути, яка ж моя донечка жахлива. Ніхто такого не казав? Казали тільки кодове слово “противний”? А я чула зовсім інше у своїй голові.

Не розумію змісту цього забобону, він абсолютно не смішний. Він надокучливий і безглуздий. Краще казати, як є. Я так і говорю завжди “Яка гарнюня!” чи “Божечко, які в нього красиві очі!”. І деколи знаєте шо? Деколи мені не дякують і не усміхаються у відповідь :/ Бо певне думають “ааа, так ніззя казати!”.

Ще моя подруга постійно “тьфукає”, коли Юстина позіхає. То якийсь підвид тьфу-забобону. Таким чином я можу знати, шо доця хоче спуняти, не дивлячись на неї.

Не давати молоко котові

Це мій “улюблений”. Не. Давати. Молоко. Котові. Так, грудне. Так, своє грудне молоко. Так, своєму котярі. Втф?! Хтось взагалі до цього додумується? Це ж скільки часу треба стояти і цідити, щоб котик полизькав молочка? Так, ніби в магазинах занадто мало їжі для котів продають. Чи ніби породілля не має чим зайнятись, а тому витрачає час, зігнувшись над мискою кота. Це просто трееееш.

І ще трохи трешу…

Новонародженого не треба класти на лівий бік, бо буде шульгою

Ну всьо, тепер я знаю, чому мій чоловік пише лівою! Тільки цікаво, чи йому так не затікав один бік?) Мабуть, незручно лежати постійно на правому…

Лайкайте Мамунцю у Facebook і підписуйтесь на наш YouTube-канал: всюди унікальні дописи і відео. А ще є Instagram… 🙂

Не можна малюкові дивитися в дзеркало, бо пізно почне говорити

Мені здається, що Юстина навіть розмовляла собі сама зі собою у віддзеркаленні. Це класна розвага була! І що? Не говорить? Та вона безперестанку щось щебече, відколи перестала агукати.

А як робити селфі в дзеркалі тоді?

А як робити селфі в дзеркалі тоді?

Ще жестякову штуку коліжанка підказала нещодавно:

не давати малій дитині рибу, бо буде німа

Не знаю, як у кого, але в нас щебетуха почалась задовго до 7 місяців (аж тоді Юсть почала шось їсти людське з охотою, трохи про початки нашого прикорму писала тут). Рибу я їй дала… Не пам’ятаю, коли 🙂 Мову не відняло, перевірено.

Не годувати на людях грудничка – пропаде молоко

Ага. В один момент перекриються краники. Молоко не може пропасти просто так. Це попит-пропозиція (у мене є стаття про основні моменти ГВ). Якщо не прикладати, то не буде вироблятися. Відповідно якщо ви підете “в люди” і дитина буде плакати, бо схоче цицю, а ви втикнете їй дурника, то, звісно, що молока буде менше. Бо те, що малюк міг собі насмоктати з грудей, не дали.

Доня їсть на зупинці

Доня їсть на зупинці

Я годую всюди, де мені і доньці цього треба. На початках кремпувалась, тепер непомітно роблю це в слінгу. Ну, іноді вдається домовитися з Юстею про те, що циця буде трішки згодом. Але то вже 1.4, то вже не страшно. А от коли лактація встановлюється – критично.

Не можна переступати через дитину, бо не виросте

Я б сказала, що виросте в будь-якому випадку. Але щоб точно здорова, то треба їсти правильно, рухатися і дотримуватися водного балансу 😉 Пам’ятаю, як туди-сюди хтось постійно переступав на пляжі через мене з тієї ж причини. Хоча мені було фіолетово, а людина вірила…

 

Все. Не хочу навіть далі порпатися і шукати решту нісенітниць. В мене аж очі кровоточать. Люююдоньки, ну перестаньте вірити в забобони! Нашо вони вам здалися? Вони всі настільки висмоктані з пальця, що далі вже нема куди. Так, нехай, колись люди жили цими повір’ями. Але вже давно розвиток пішов уперед. А в нас, таке враження, кайф отримують від того, що дотримуються тих всіх штук… Кидайтесь того ровера 😉

Related Posts

4 thoughts on “Забобони про материнство або Чому я в це все не вірю

   • Настіка says:

    Шлюб то оповіщення держави, що ти у відносинах 😀
    А хрещення це ж подія яка ніби-то дає захист, чи береже людину. Від чогось. Забобони були для того ж самого придумані, щоб вберегти від чогось?

    • Мамунця says:

     Не плутайте шлюб (вінчання), де дають обітницю перед Богом, з розпискою, де ставлять печатку в паспорт під спів бандуристок. Є сім таїнств у християнстві, одним із них є хрещення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.