Читає книгу

5 улюблених книг нашої донечки: огляд (+відео)

Книги – це любов. Мені здається, що всі дітки люблять книжки. Якщо раптом малий круть-верть кілька хвилин мовчки сидить на одному місці, то, швидше всього, в руках джерело знань.

З Юстинкою було так від самого початку. Спершу вона, як і всі діти, періодично гризла граніт науки в прямому сенсі слова, але потім навчилась сумлінно і зосереджено розглядати малюнки, гортаючи сторінки.

еволюція книжних стосунків

До року з хвостиком вона не хотіла, аби їй читали вірші чи розповіді, не давала комусь книжку в руки – все хотіла сама і у швидкому темпі. Часто пхала книги в рот і нищила їх відповідно. Найбільше постраждали маленькі книжки в долоньку, двомовні.

Коли навчилась ходити, то почала приносити ту книзю, яку її просили. Пам’ятаю, як я здивувалась, коли Юстя вперше виконала моє прохання і приволікла з іншої кімнати книгу саме про “хлопчика на коліні гопчика”, а не будь-яку іншу зі стопки. Виявляється, вона чудово все шарила! Ото було прояснення 😂

Зараз же, у своїх півтора роки, доця любить не лише розглядати, але і коментувати. Любить, коли я її питаю, де що є. Любить, коли пояснюю, хто що робить і що якого кольору. Дає прочитати короткі віршики. Сама приносить книжки на читання. Шукає корів, слонів, коників, собак, киць і так далі. Вона так класно вміє знаходити їх всіх! Іноді довго шукаю, де вона там побачила “няяяяв!”. Плюс всі звірі мальовані різним стилем, але дітки, на моє здивування, дууууже розумні і все розрізняють.

Я думала колись, що дитина в рік нічогісінько не тямить, нащо їй щось розказувати в деталях)) Взагалі, я і про вагітність багато чого думала, ви ж читали? А тепер тільки те і роблю, що коментую все, що бачимо. І воно дає плоди! Сьогодні, наприклад, я діяла навпаки: питала “хто це?”, тикаючи на персонажа і, на диво, отримувала правильні відповіді 🙂

Джерела надходжень

В Юсті є мало книг, якщо порівнювати з бібліотеками деяких коліжанок 😂 Але це серйозне збільшення домашньої бібліотеки за останні роки! Не пам’ятаю, коли востаннє я так часто купувала книги. Плюс я точно знаю, що купуватиму ще, – дуже дієва забавка. І корисна!

Книжки прийшли до нашого дому від гостей, деякі з них ми купили. Зараз зовсім не проблема замовити поліграфію в неті чи затаритися по вінця на якомусь із книжкових форумів. Якраз 13 вересня 2017 року стартує черговий 😉

Достатньо лише забити в пошуковому рядку гугла шось на кшталт “дитячі книги купити” або “видавництво дитячих книг” і очі почнуть розбігатися. Лиш встигай гроші готувати. Або зайти в книгарню і… Не втратити розум 🙂 Бо вони неймовірно красиві, як на мене!

Не усі, конєшно. Є багато екземплярів “із підземного переходу”, так сказати. Коли вірші писані так, наче їхній автор шось курнув, чи очі в персонажа-мишки – суцільна психоделіка… Тут вже треба сподіватися на гарний смак тих, хто дарує. І самому купляти тільки те, що справді подобається. Навіть на подарунок! На крайняк, якщо отримали в презент шось просто вирвіглаз, – можна здати на макулатуру, хоч якась користь буде))

Ціна дитячих книг коливається від 15 грн до… Ого-го. Середньостатистично, я б сказала, можна купити книгу на подарунок за 100-200 грн.Топ-5 книг півторарічки

Але сьогодні будемо про хороше. Сьогодні про п’ятірку перших улюблених книг доньки. Тобто про ті книжечки, які радить Мамунця. Впевнена, в неї смаки будуть змінюватися впродовж часу, але наразі виділяю такий ТОП-5.

Місце 5: Чап-чалапу гусоньки! (ВСЛ)

Ця книжка мала всі шанси бути вище в рейтингу. Але є кілька штук, які в мене викликають когнітивний дисонанс: ілюстрації і вірші не завжди йдуть нога в ногу.

І що виходить? Що я читаю про “сріблястий промінець сонечка”, а бачу на малюнку золотистий. Чи про “білі гусоньки”, а намальовані жовті. Как ета панімать?) Думаю, можуть знати лиш автори.

У цілому книга класна. Є основні звірята, красиві малюнки, прості вірші. Думаю, згодом Юстя буде їх цитувати. А наразі наше читання цієї книги виглядає так:

Місце 4: Ку-ку, веселі пошуки (Махаон-Україна)

Ця книга не навчить дитину супермудрих слів, але ця книга зацікавить навіть наймолодших! Відгортати сторінки і шукати, хто ж там сховався, виявляється, дуже захопливо. Особливо, коли наприкінці книги чекає сюрприз 🙂 Який? Дивіться у відео:

За цією книгою можна тренувати дикцію, адже не кожен зможе правильно прочитати з першого разу “Фрекен Снорк” 😂 А ще вивчати предмети, які визирають з-за кущів.

Місце 3: Сімейка (ВСЛ)

Все в цій книзі чудове. Ну от нема до чого придертися! Є собі сім’я, кожен має кльову назву, кожен щось робить, купа фонових мальовидл. Але ні. Стійте. Де тато? Це питання бентежить не лише мене 🙂 Моя коліжанка навіть додумала продовження, бо як то так без голови сім’ї?) Не розумієте, про що я? Гляньте тут:

Місце 2: Тварини на фермі (Школа)
Тварини на фермі

Тварини на фермі

Коли Юсті на рік подарували цю книгу, то я сама не могла ніяк нею набавитися. Тут і віршики прості, і звірі в тему, і кожна сторінка рухома. Не бачила ще такого раніше, тому була дуже вчяпітліна. Є кілька різних книг цієї серії і я неодмінно хочу мати всі!) Показувати тут мало, тут треба пробувати. Дивіться все у відео:

Місце 1: Пава з павенятами (ВСЛ)

Так, у нас перевага за Видавництвом Старого Лева, якщо ви помітили. Але воно не дивно, бо в них все на вищому рівні! Кожнісіньку книгу хочеться купити, кожнісіньку. І не тільки дитячу. Ой, щось я не в ту стєпь.

Так от. Перше і почесне місце займає книга, яка на перший погляд здалась мені “хмммм”. Але Юстя вирішила протилежне. Їй байдуже, що там є слова “пава”, “айва”, “бігма”. Головне, що головна героїня носить дітей у слінгу, як мама. І має намисто, як у мами. І дощик падає. І павенят можна шукати.

А коли доця ще трішки підросте, то буде ще крутіше, бо підключаться руки – права і ліва. І кольори. І буде бомбіческі)

Одне слово, якщо ви скептично поставилися до цієї книги, то маєте шанс переглянути своє перше враження:

Віддаю їй перемогу. Хоча, впевнена, що з часом смаки Юстинки будуть змінюватися і цей топ-5 виглядатиме інакше. А наразі, в 1 рік і 6 місяців, він такий.

Наступного разу розповім вам про інші книжки-картонки. Думаю, ви здогадуєтеся, якого видавництва)) А наразі готуйте торби та гаманці до грандіозного книжкового дійства. І читайте діткам, читайте!)

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.