Біометричний паспорт для місячної дитини: як, що і скільки (ЦНАП)

Олесі був рівно один місяць, коли я взялась робити їй закордонний паспорт. Ми вирішили, що чим швидше – тим краще. А раптом підвернеться гарна нагода?) У цьому дописі розповідаю основні моменти та фішки для вироблення біометричного паспорта новонародженого.

Фото на паспорт

Для знимкування мені треба було:
– автокрісло 0+
– білосніжна тканина
– фотоапарат зі спалахом (у нас дзеркалка)
– перша половина дня
– виспана і наїджена дитина
– Photoshop чи ін. програма, в якій можна забрати фон.

Чому автокрісло? Бо там не треба тримати голову. Я поставила Олесю в крісло так, щоб на неї потрапляло денне світло з вікна (не сонячні промені). Повернула голову рівно, зафіксувала її симетрично, помотиляла іграшкою перед личком, щоб зловити погляд, і за мить зробила “щолк!” зі спалахом кілька разів. Тут основне не втрачати час та діяти оперативно. Фото зі спалахом не люблю, але в даному випадку це чудовий спосіб зробити чітку фотографію.

Ми не хотіли фотографуватися в ЦНАПі, бо це могло б затягнутися і закінчитися провалом. Так само вирішили не йти в салон, бо це не так просто вгадати, щоб у новонародженого був гарний настрій до фотки. А нюансів багато, як для такого малюсика. Тому вдома все ж зручніше. У фотосалоні, де роздруковували, сказали, що ідеальне фото!

Я просто вирізала по контуру голову та плечі Олесі і зробила білий фон знимки у Photoshop (при тому, що з цим графічним редактором я не дуже дружу – відеоуроки на YouTube були в поміч). Не складна наука. Можна сфотографувати самому, а вже потім віднести це фото в салон, щоб його привели до пуття, якщо ви не хочете бавитися на компі зі зображенням. Там і пропорції правильно підженуть.

Вимоги до фото на документи для немовлят

 • розплющені очі та погляд у камеру
 • закритий рот
 • вуха (їх має бути видно +- симетрично)
 • жодних сторонніх предметів
 • білий фон

Хочу звернути вашу увагу, що на обличчі не має бути жодних тіней. Я спершу пробувала фотографувати без спалаху на телефон лежачу на підлозі дитину і це був зовсім інший результат. Під очима були мішки. Освітлення в нашій квартирі не настільки хороше, щоб знимкувати дитину, що лежить на рівній поверхні.

Тому автокрісло – кращий варіант, там і світло падає ліпше, і голову підтримувати не треба. А рук, як ви розумієте, не має бути на фотографії, навіть якщо дитина ще не тримає голову. Як іграшок чи ще будь-чого. Тільки плечики та обличчя малюка, яке має займати 60-80% від всього зображення.

Ось тут, наприклад, є програмка, яка перевіряє відповідність фотки до вимог на Green Card: https://www.greencardphotocheck.com/uk/. Я нею користувалась при обробці фотографії для закордонного паспорта, оскільки вона показує чи на правильному рівні очі, де закінчується підборіддя тощо.

Запис на прийом до ЦНАП

Тепер вільні години з’являються щопонеділка зранку. На сайті https://city-adm.lviv.ua/services/preregistration пише “після 7:00” і вони хитро зробили, бо рівно о 7:00 ніхто вільних дат не дав. Я оновлювала сторінку кожних 2 хвилини і вже думала, що даремно ставила собі будильник на сьому. Але о 8:00 вони таки з’явилися!Як відбувається запис на прийом детально описувала в цій статті (що в яких полях писати, що клацати).

Зареєструвалася на 7 листопада 2018 року (робила я це 5 листопада). Тобто через два дні після заповнення форми була вільна дата (вони їх на поточний тиждень відкривають).

Після закінчення реєстрації натиснула “друкувати талон” і зберегла собі його у форматі *.pdf. А вже потім побачила, що документ чомусь порожній. Тому робіть скріни з вашим номером у черзі! 😉 У ЦНАПі сказали, що такий баг трапляється, нічого страшного. У них дані запису є і ваша черга ніде не дівається. Там ще була кнопка “завершити реєстрацію”, але її я не натиснула.

На e-mail мені нічого не прийшло, SMS теж. Дивно :/ Але все успішно відбулось.

подача документів на закордонний паспорт

Там все просто. Приходите в зазначений день та час, чекаєте, поки на табло з’явиться ваш номер, подаєте документи і йдете геть.

Які документи потрібно для дитячого паспорта?
 1. свідоцтво про народження + копія
 2. паспорти батьків + копії
 3. банківська картка для оплати послуги через термінал (або мобільний телефон із можливістю безконтактної оплати, термінали в ЦНАПах підтримують NFC): заплатили 560 грн за звичайний нетерміновий
 4. фотокартка 10*15 (матова! не глянц) з обличчям дитини для сканування

Хочу зауважити, що дві фотокартки 3,5*4,5 нам не потрібно було, ми їх навіть не друкували. Так само не треба було ні будинкової книги, ні довідки з ОСББ про склад сім’ї. Ні свідоцтва про шлюб батьків. Ідеально! Два роки тому ми несли більший пакет документів.

Чи потрібна присутність обох батьків та дитини?

Чоловік ходив подавати сам, без дитини і без мене. До 14 років присутність, виявляється, не обов’язкова 😀 Тобто чисто теоретично можете виготовити паспорт не своїй дитині))

Важливий нюанс: оскільки подавав документи він, то забирати паспорт теж сказали йому особисто.

Термін виготовлення біометричного паспорта (листопад, 2018)

Обіцяли, що чекати треба десь 1,5 місяця, а насправді пройшло 3 тижні і мені подзвонили (чоловік дав мій номер телефону), що паспорт готовий.

От і все. Дуже просто та швидко. Якби раптом у вас були сумніви щодо чогось, то завжди можна написати ЦНАПу у Facebook та спитати або ж зателефонувати в конкретний район.

Хай щастить!

Було корисно? Дайте знати 🙂 А ще підписуйтесь на Мамунцю:

Related Posts

11 thoughts on “Біометричний паспорт для місячної дитини: як, що і скільки (ЦНАП)

 1. Ольга Макогін says:

  І ніяких копій паспортів батьків теж не потрібно було, тільки свідоцтво про народження.

 2. Ірина says:

  як і коли правильно зареєструватись? бо коли б не зайшла то ніколи не має вільної дати(((

  • Мамунця says:

   я в тексті вказала, як і на сайті пише: після 7 ранку в понеділок. У нас це було о 8:00.

 3. Юлія says:

  Доброго дня, а на скільки років дитині видають закордонний біометричний паспорт? Десь чула що на 4 тільки

  • Мамунця says:

   Так і є. 4 роки термін дії. Я про це писала в інших наших статтях про паспорт, гляньте розділ “Світ бюрократії”.

 4. Інна says:

  Доброго дня! 3.12 подавала документи для дитини 2 роки в ЦНАПі на Сихові. Була потрібна фотографія 10*15 (сказали, що до 6 років потрібно робити в салоні. З розмови я зрозуміла, що це більше їхнє побажання, бо дуже важко вдало і якісно сфоткати меншу дитину), мій паспорт і свідоцтво дитини. Паспорт чоловіка не питали як і копії. Оплатити можна було і карткою і готівкою в терміналі там.
  Думаю, що ця інформація буде корисна вашим читачам 🙂.

  • Мамунця says:

   Як і в нас, в принципі. Теж фото дитини, щоб не бавитися там. Але ви маєте повне право сфоткати на місці, правду кажете, що це суто їхнє побажання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.