Як годувати грудьми в слінгу або Їжа, яка завжди зі собою

Маленька інструкція годування грудьми в слінгу, яка виручає мене, де б я не була.

Іноді дитина прокидається в слінгу і плаче сонно, бо хоче спати далі, а витягувати її звідти зовсім не доречно, бо ви в дорозі, наприклад. Або на вулиці достатньо холодно, до будь-якого приміщення далеко, а їсти маля хоче вже. Чи, можливо, мацьопа не може заснути без грудей і починає капризувати, як тільки ви намотали її в слінг. А ще в мене буває, що Олеся не хоче їсти сидячи, тільки лягати бажають прицеса зі мною на ліжко, а ми, припустимо, в пабі з друзями.

Одне слово, випадків багато, вихід перевірений один – дати цицю примотаній дитині)

Досвід

Додам, що старшу нашу доню я навчилась годувати в слінгу вже ближче до року. А з Олесею спробувала одразу і була шалено щаслива, що мені вдається. Це паличка-виручалочка! Я можу бути спокійна будь-де, якщо можу годувати, не розмотуючи, навіть у натовпі!

На фотографії вище нашій молодшій доні 18 днів і ми у “Ведмежому притулку” в Домажирі дивимось на ведмедиків. Точніше дивлюся я, а Олеся спить і їсть у слінгу 😁 Однією рукою я шаманю над грудкою) Зараз поясню.

Як годувати в слінгу?

Треба виконати кілька простих кроків. Пропоную переглянути інфографіку нижче (поширення, перепости і т. і. вітаються зі зазначенням авторства – блог Мамунця):

Як годувати грудьми в слінгу: © mamuncya.com, 2019

Замотати на потрібній висоті

Багато що залежить від висоти намотки.

Переважно для годування намотку потрібно трішки приспустити. Для цього я злегка розв’язую вузлик слінг-шарфа позаду і ніби втрясяю Олесю (як мішок бульби 😁), злегка підстрибуючи на місці. Допомагаю їй просунутися вниз. Полотна слінга при цьому послабляються і дитина “просідає нижче”.

Заснула після годування: висоту не змінювала

Зараз я знайшла свою оптимальну висоту і навіть не приспускаю дитину для того, щоб погодувати (та і вона вже більш гнучка у своїх 7 місяців). Олеся вже може опустити голову так, щоб дістати до циці.

Якщо ваша дитина на рівні вашого підборіддя, то навряд чи вам вдасться на такій висоті прикласти до грудей. Малюк у слінгу має бути “на відстані поцілунку”: злегка схиливши голову ви маєте дістати своїми губами до його чола.

Дістати груди рукою

Запихаю свою руку в нетрі намотки поміж одяг, щоб витягнути груди. Підважую рукою грудку та піднімаю її так, аби сосок стирчав вверх, у напрямку ротика малюка.

Іншою рукою в цей же момент розвертаю і направляю (переважно силоміць) голову немовляти до соска (збоку це виглядає моторошно, бо вона в пориві нервів відвертається в іншу сторону, мотиляє головою, кричить-плаче і не може схопити груди).

Вже майже спить, але ще їсть (це ми на Кіпрі)

допомогти знайти сосок

Часто заманюю пальцем своїм, пхаючи їй до ротика, – так Олеся думає, що то сосок, і розвертається в потрібну сторону. Але в більшості випадків стараюся давати ту грудку, куди розвернута її голова. Воджу соском по губах, щоб вона відчула смак та запах грудей і накинулась, як голодний тигр))

Мені багато разів казали “добре тобі, в тебе груди великі, в мене так не вийде!”. Не можу ні спростувати, ні підтвердити, бо не пробувала)) Але може знайдеться хтось із читачок, хто прокоментує годування в слінгу з меншим розміром, ніж мій 80С.

Підтримувати грудку

Коли сосок з ореолою вже в роті і дитина почала смоктати, я продовжую тримати грудку рукою для підстраховки. Буває, що вона кидає груди і знову кричить, бо не може знайти. Тоді я якнайшвидше стараюся покласти їй цицю в ротик, щоб вона не встигла розізлитися ще дужче 😁 Зазвичай вона постійно кидає і знову бере, тому не бійтесь, якщо у вас так само. Притримуйте, допомагайте, направляйте. При цьому також намагаюся шшш-кати та танцювати, притуляти до себе голівоньку, ніби заспокоюю.

Техніка безпеки

Пам’ятайте, що ви завжди повинні бачити носик немовляти, коли носите в слінгу. Це стосується і випадків, коли годуєте в намотці.

Я годую в слінгу і коли сиджу в маршрутці, і коли йду захекана десь у поході (ви могли бачити таке у відео з Кіпру, де ми піднімаємось посеред снігів на найвищу гору острова), і коли стою біля гойдалки на майданчику.

Просто постійно контролюю, щоб Олеся не впиралась в мене носом, щоб я бачила (або хоча б чула) – вона нормально дихає. Не закриваю її слінговставкою, манішкою чи ще чимось, щоб ніхто не бачив моїх грудей (недайбоже навіть клаптик шкіри, бугага!), а навпаки слідкую, щоб повітря до неї нормально поступало, щоб їй не було спекотно, щоб не була сильно скрючена шия.Одяг длЯ годування

Також не забудьте про легкодоступність грудей: одяг для годування, футболка з глибоким вирізом, сорочка на гудзики, трикотажна тканина, яку можна розтягнути. Одне слово, не одягайте гольф у слінг чи светр, який зовсім не тягнеться і майже під шию. Повірте, якщо одяг буде в натяжку ледь-ледь вивільняти груди, то задоволення від процесу буде мінімум. Та ще й розтягнути чи порвати можна кофту від такого. Крім того, що заробити лактостаз.

Я ношу тепер багато годувального одягу і це дійсно зручніше, ніж звичайний (хоча б тому що в маршрутці, наприклад, нічого зайвого ніхто не бачить, бо секрет є лише в районі грудей, а всьо решта закрите). Більшість мого гардеробу – це футболки, кофти та сукні для годування від львівського бренду Skif Textile та всім відомі H&M (серія Mama).

Якщо потрібно, то можу написати окремий допис про годувальний одяг, про фірми і про секрети – лиш дайте знати в коментарях, будь ласка)

намотки для годування грудьми в слінгу

Я переважно використовую стандартну намотку “Хрест над кишенею”, ось у цьому відео львівська консультант Наталя Орел (вона ж Слінгопомічник) показує гарненько, що і як мотати:

Також з Юстинкою мені було зручно годуватися в намотці “Простий хрест”, бо там полотна класно прикривають груди і навіть влітку, коли одягу мінімум, нікому ніц не видко.

Чисто теоретично, гарно мають також заходити намотки на боці, але я особисто не пробувала в таких годувати, тому не буду казати)

Без проблем можна годувати в май-слінгах та ерго-рюкзаках – там руку можна навіть збоку запхати.

як знати, що час годувати слінгопасажира?

Здебільшого, якщо Олеся починає хникати і вириватися зі слінга, то я одразу починаю готуватися до годування. Як показує моя практика, нема чого відтягувати – чим швидше дам груди, тим швидше заспокоїться і, в 90% випадках, засне. Тому не відтягую задоволення і вам не раджу, особливо з немовлятками.

До слова, це одна з причин “вона в тебе так гарно спить у слінгу”. Але про це я розповім іншим разом 🙂

Не забудьте після годування вернути правильну висоту намотки, попідтягувавши полотна слінга, кишеню і зав’язавши наново вузли ззаду. Це у випадку, якщо ви приспускали дитину.

От і все. Маєте питання? Коментуйте під цим постом. Не маєте питань і все зрозуміло? Напишіть, якщо було корисно, або дайте знати своїми лайками та поширеннями. А ще підписуйтесь на Мамунцю в соцмережах:

Related Posts

8 thoughts on “Як годувати грудьми в слінгу або Їжа, яка завжди зі собою

 1. Юлія says:

  Дуже цікава і пізнавальна стаття!! Дякую) а принцип годування у май слінгу чи ерго ідентичний?

 2. Алла says:

  Дякую, добре що прочитала. Тепер ки буду так робити, бо ж я завжди витягую його сідаю на лавку і годую. І що справді робите так в мороз? Бо ж зі всіх сторін тільки й чути – бережи груди, диви не простуди… А у нас годування за вимогою, поки було тепло то нормаль але настають холода. А я з старшою донькою була трохи тойво, не годувала майже на вулиці…хіба аж дуже припече)

  • Мамунця says:

   Так, годую так всюди і в будь-яку пору року) Дитина народилась у жовтні, так і перезимували)

 3. Наталя says:

  Дякую за такий цікавий борг.
  Напішіть, будь ласка, пост про одяг для годування. Який розріз є зручнішим, де можно купити у Львові. Бачу що багато продається одягу для годування, який розрахований на вагітних теж. Наврядчи це для тандему, скоріш для маркетингу… З позицій мінімалізму, чи можливо обійтися парою футболок нейтральних кольорів? Звичайний одяг на ґудзиках, всякі сорочки зазвичай з тканини шо не тягнеться, на скільки це зручно?

  • Мамунця says:

   Ось тут робила огляди годувального одягу: https://youtu.be/Kl2n6NCmDvQ та https://youtu.be/Gp0PyfzT1Mk. Також в Інстаграмі: https://www.instagram.com/p/B3iC-iJAEJF/?igshid=1b9orozq13t79.
   В слінг зручно мені на замках. Просто так – горизонтальний секрет без замків. Одяг для вагітних і ГВ роблять, щоб мами могли зекономити. Одяг на ґудзиках – не зручно абсолютно для мене, це довго застібати і розстібати, з дитиною на руках нереально. Купую все в Інтернеті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.