Види автокрісел

Все про наші автокрісла: види та досвід використання

Новина про штрафи за відсутність автокрісла для дитини сколихнула Україну. Хтось радіє і каже “давно пора”, а хтось обурюється, адже цей законопроект обмежує пересування осіб із дітьми.

Особисто я руками та ногами за штрафи (і, насправді, дуже надіюсь, що їх буде все більше і більше в інших сферах також, бо це дієвий метод). Шкода лише, що сума штрафу передбачається така невелика, але це вже краще, ніж нічого. Загалом, нюансів багато.

На хвилі хайпу розкажу вам важливі (на мою думку) моменти про наші автокрісла. Додам, що власної машини ми не маємо, в більшості випадків позичаємо авто в родичів, час від часу їздимо на таксі.


Як ви знаєте, автокрісла бувають кількох категорій. Ми користувалися такими групами:

 • 0+ (від 0 до 13 кг)
 • 1 (від 9 до 18 кг)
 • 2-3 (від 15 до 36 кг).
Види автокрісел (групи та категорії)

Джерело: https://www.singhealth.com.sg/patient-care/conditions-treatments/buckle-up-safely/overview

Автокрісло 0+ (від 0 до 13 кг)

автокрісло від візочка

Коли Юсті було менше року, то в автомобіль вона сідала вкрай рідко, бо тоді ще не було в нас навіть зиченого авта. Для перевезень ми використовували автокрісло від візочка 3 в 1, яке ставиться на шасі (прикріпила посилання на статтю з оглядом візка). У певній мірі це було зручно, бо клац і поїхав, якщо в багажнику були колеса. Але, щиро кажучи, кріпилось таке крісло не дуже…

maxi-cosi cabriofix

Проте після народження Олесі нам подарували Maxi-Cosi CabrioFix (після племінниці) і це, скажу я вам, зовсім інша справа. Набагато все зручніше кріпиться та регулюється в ньому. Тканина в ньому ніжна та м’яка, а голову гарно фіксує рамочка-подушка. Для новонароджених дуже зручно.

Дитяче автокрісло Maxi Cosi CabrioFix

Дитяче автокрісло Maxi-Cosi CabrioFix

Також кльовою фішкою цього крісла було те, що “капюшон” натягувався на ручку і можна було його зачепити за одну сторону, тим самим утворивши шторку, наприклад. Це часто захищало від сонця. А при носінні крісла з машини та в машину – від дощу та снігу.

Maxi Cosi CabrioFix: капюшон

Maxi-Cosi CabrioFix: капюшон на застібкиНаші друзі також придбали собі таку модель для своєї дитини і задоволені. Тому Мамунця і компані рекомендує 💪

P. S. Одна з читачок підказала, що ручку крісла було б не зле піднімати – це додатковий захист.

годування в автокріслі

У цьому кріслі я годувала постійно Олесьовську грудьми під час руху (хто слідкує за нашими сторі та постами в соцмережах, той знає, що Олеся не з тих дітей, які мирно сидять чи сплять у кріслі – перед сном дуже реве і тільки циця рятує). Просто нахилялась над нею і прикладала до грудей. Машина невелика, тому сидіти між двома кріслами мені було геть не зручно. Десь пів булки влазило і в ребра всьо тиснуло. Зазвичай я годувала, вона засинала і тоді можна було перелізти на переднє сидіння на найближчому світлофорі. Але дуже любила миті, коли вона спала, а я спокійно могла собі їхати попереду…

Ледь сиджу посередині між кріслами

Із крісла під час годування я не витягувала Олесю. Було кілька разів на початках і, скажу чесно, страшнувато це. Краще зупинитися на заправці і погодувати, ніж брати немовля на руки на трасі.

Сама ж я певний період не пристібалась під час того, як годувала Олесю в кріслі. Аж поки мені чоловік не показав, що наш ремінь посередині справний (я була свято переконана, що його нема, бо був схований в сидінні). Зазвичай ремінь посередині не йде на плечі, тому це не заважало мені годувати та бути пристібнутою, поки Олеся їздила в групі 0+ обличчям проти руху.

До речі, з крісла Олеся вже виросла і десь у рік пересіла в Юстинчине. Продавати не плануємо, але можемо подумати про оренду, якщо комусь треба.

Крісло групи 1 (9-18 кг)

Maxi-Cosi Tobi. Це крісло ми придбали ще для нашої старшої Юстинки і я добре пам’ятаю цей день. Тоді ми з ним їхали в маршрутці і чоловік паралельно готувався до здачі іспиту у водійській школі.

де і як купити автокрісло?

Брали ми автокрісло користоване, шукали у Львові на OLX, щоб можна було подивитися на цього цілісність та термін придатності. Так, так, автокрісла мають термін експлуатації і він може виходити (пластик втрачає свої властивості з часом), тому обов’язково звертайте на це увагу! Шукати таку дату виготовлення потрібно на самому кріслі.

Пінопласт має бути цілим, думаю, це зрозуміло. Крісло не повинно бути після ДТП. Ми при купівлі звертали також увагу на те, як працюють паски безпеки – чи добре їх затягувати і попускати.

Додам, що всі крісла ми шукали без кріплення Isofix, тобто такі, які причіпляються на сидіння звичайними ременями безпеки.

Заплатили, якщо пам’ять не зраджує, близько 2500 грн у 2017 році.

переваги автокрісла maxi cosi tobi

У цьому кріслі Юсті було значно цікавіше їхати, адже вона вже сиділа обличчям до руху, і бачила у віконці все (висока посадка рулить). Ми не брали кріселка зі столиком, взагалі не розглядали такого варіанту, правду кажучи. Щось я слабо собі уявляю, як туди і назад той столик кріпити постійно. Мені і ременів вистачає (переважно Юстина часто хотіла вийти з татом, коли він відлучався ненадовго, наприклад).

регулювання ременів безпеки

Прикольною штукою нашого крісла була зелена позначка, яка з’являлася при достатньому натягу пасків безпеки. Тобто індикатор такий. Якщо замало затягнули, то він сірий. Добре – зелений. Я про це не знала, до речі, бо він схований був під тканиною. Але дякую добрим людям за підказки.

Взагалі, хочеться додати, що часто доводиться бачити, як люди возять своїх дітей у кріслах, але не затягують ремені добре. Іноді взагалі їх не затягують… Не знаю, навіщо так робити, адже тоді крісло не захищає. Обов’язково підтягуйте все щільно, щоб між дитиною (її тілом) і ременем було мінімум місця (два пальці). Також варто знімати верхній об’ємний одяг (угу, і взимку теж), бо він створює ілюзію того, що дитина прикріплена міцно, а насправді при мінімальному ДТП вилетить, як добрий вечір (погугліть собі “куртка автокрісло краш-тест”). Завжди можна попередньо прогріти машину (вийти раніше) або ж накинути ту ж куртку на дитину зверху чи пледик на немовля (я юзала теплий слінг-шарф, з якого щойно витягнула дитину).Щось мене занесло 😂 Але то тема, якої варто торкнутися, повірте.

річна олеся і крісло 1 групи

Так от, зараз у кріслі цієї категорії їздить наша молодша доня. Їй однозначно там цікавіше, хоча посадити дуууже важко. Випинається дугою, силою викручується і репетує. Але мови нема – або в кріслі, або ніяк. І чим швидше посаджу і заговорю зуби – тим краще.

Буває холоднокровно саджу під рьови, буває смішу. Але найкраще діє давати щось їсти в руку. Також постійно міняю декорації іграшкові, щоб їй не встигло набриднути. Це кубики, гризунці, ключі, намисто, лялька, пляшка з водою, чек зі супермаркета, пульт від штатива… Часто вона кидається іграшками, їх важко дістати з-під сидіння і таке інше. Їдемо і співаємо голосно та пискляво, щоб монстрик замовк хоч на трохи, Юстя допомагає розважати Олесю і лоскоче або смішить її. Коли їхали з Карпат, то довелось включити мультики навіть, бо поїздка затрималась удвічі і ми просто вже не вигрібали (проте я не планую таку практику продовжувати, є багато інших методів). Одне слово, важкувато, але знаю точно: виросте!)

Ще хочеться додати про крісло Maxi Cosi Tobi, що в нього підіймається підголовник і від цього ремені стають трішки довшими. Якщо потрібен огляд нашого крісла детальніше, то дайте знати в коментарях, знімлю на Ютубі, адже ми вже профі в його конструкції.

Автокрісло групи 2-3 (15-36 кг)

Коли ми зрозуміли, що Олеся вже геть не хоче сидіти в 0+ обличчям до заду (і ледь влазить, насправді, у своїх 9+ кг), то почали пошуки крісла для Юстини наступної категорії.

Зупинили свій вибір на таких марках:
– Maxi-Cosi (вплинуло також те, що наші попередні крісла цього виробника і ми задоволені)
– Recaro
– Britax Romer
– Cybex

Дивилась по відгуках, краш-тестах, популярності, а ще простоті конструкції і, звісно, ціні. Хотілося невелике, не важке і не вбите крісло, в якому було б дитині зручно насамперед. Підвернулось гарне оголошення на OLX (я фільтрую позиції, які мені подобаються, за допомогою зірочки, а потім мені приходять сповіщення, якщо ціна знижується).

Діти сплять в автокріслах: Recaro Monza і Maxi Cosi Tobi

Діти сплять в автокріслах: Recaro Monza і Maxi Cosi Tobi

Так ось, купили крісло Recaro Monza Bellini ледь не в ідеальному стані за 1300 грн і тішимось, як слони. У ньому дитина пристібається безпосередньо ременем, просто ремінь проходить через спеціальні виямки, завдяки яким він не тисне в шию малюка.

Recaro Monza Bellini

Recaro Monza Bellini: навушники з музикою

У нашому кріслі є можливість включити музику біля вух Юсті, але ми вирішили цієї опції навіть не показувати 😂 Насправді, вона дуже гарно їздить у кріслі: або щось розказує, або мовчить, або спить. Вже не дочекаюсь, коли Олеся теж підросте і перестане вередуляти.

Chicco KidFit ClearTex Plus (група 2-3)

UPD-2024: Юстя тепер їздить в автокріслі Chicco KidFit ClearTex Plus, яке з легкістю трансформується в бустер. Що круто: має кріплення isofix на ньому. І ще додаткову таку петельку для ременя безпеки. Зазвичай їздить і кріслі з підголівником, адже це і зручніше, і безпечніше, але в разі потреби можна зробити бустер за пару секунд, що дуже зручно. Кріслом справді задоволені, я робила його огляд тут:

бустер

Згодом дівчата зможуть також пересісти в бустер (така підставка), проте він підійде для дітей від 140 см зросту, а це переважно вік 10+ років, якщо вірити таблицям із нормами зросту дівчаток.

Бустер

Джерело: http://journal.avers3.com/vybiraem-buster-avtokreslo-dlya-detej-v-mashinu/

Сподіваюся, вам було корисно та цікаво прочитати цю статтю. Якщо залишилися питання – задавайте тут під дописом або під постами в соціальних мережах Instagram чи Facebook. Дякую вам за ваш час і будьте в безпеці!

Читайте нас ще тут:
https://facebook.com/mamuncya
https://instagram.com/mamuncya

І дивіться наш Ютуб (там діти часто в кріслах мєлькають):

https://www.youtube.com/Мамунця

Related Posts

15 thoughts on “Все про наші автокрісла: види та досвід використання

 1. Оля says:

  Їдемо 1,5 години зазвичай інколи більше, мушу часом витягнути з крісла, бо іграшки не хоче, рота мені руками закриває, щоб не співала, цицю не бере. Але бувають випадки, коли всю дорогу спить, от це божественні миті.

  • Мамунця says:

   Пробуйте робити невеличку зупинку, розминку, а тоді їдьте далі. Саме в то момент, коли ви витягуєте дитину з крісла, у вас може врізатись хтось і це, самі розумієте, печально завершується. Краще перестрахуватися, коли мова йде про життя, як би дитина не кричала.

 2. Марта says:

  Дякую, справді корисна інформація! Нам якраз 1 рік, і теж вибираємо нове автокрісло. Поки зупинились на MaxiCosi. А із забавляннями під час поїздок – та сама історія, ніби про себе прочитала))))). Ви молодець, дякую, що ділитесь.

 3. Fuego says:

  От би хтось хоч задумався, бо стаття крута, вле в мене є друзі, які ніяк не хочуть зрозуміти моєї параної з кріслом. А можете зробити потім опитування на інсті чи хтось змінив думку після прочитання статті? Раптом такі є? Хоч 1 людина ? Тоді це вже перемога! Дякую ще оаз за статтю

 4. Оля says:

  Дякую за інфу! А Ви обирали крісла тільки онлайн, чи ще дивилися десь у офлайн магазинах? Я теж шукаю крісло 1 категорії (або 1-2), і ті ж самі фірми, але хотіла б перед покупкою подивитися-порухати

  • Мамунця says:

   Тільки онлайн. Всі наші крісла куплені на сайтах оголошень і є користованими. У салони не їздили, проте навіть при купівлі вже не садили дитину в крісло, а просто дивилися на його цілісність.

 5. Оля says:

  Дуже дуже дякую! Особливо про годування прямо в кріслі, бо моя дитина теж постійно плаче. В результаті я її витягую і тоді годую. Про ваш метод я шось не додумалась))

 6. Мар‘яна says:

  Знайшла у Вас відповіді на всі запитання!!!
  Корисна та гарно підібрана інформація, а в деяких моментах просто себе впізнаєш)
  Дякую!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.