Чому важливо лікувати молочні зуби? Розповідає стоматолог Катерина Чемерис.

Профілактика карієсу в дітей або Чому важливо лікувати молочні зуби?

Цього місяця ми розпочали лікування молочних зубів нашій Юстині, якій зараз 4 роки та 4 місяці. До цього вона ніколи не була в стоматолога, це був перший візит-знайомство, перші її враження. Я розповідала та показувала про все це у відео на нашому YouTube:

Позавчора Юстинка вже не просто відкривала ротик і показувала зубки, а лікувала передній, уражений карієсом, в лікаря Катерини Чемерис.

Ось кілька відео з цього дня (папка зі збереженими сторіз):

https://www.instagram.com/stories/highlights/17875013362751736/

А тут чудовий результат роботи (загалом ми пробули 1 годину в клініці):

 

Ми разом зі стоматологією Смайлик та власне нашим лікарем підготували для читачів блогу трішки корисної інформації на тему профілактики та лікування молочних зубів у дитини. Думаю, багатьом буде корисно, адже дуже часто ми нехтуємо відвідинами до стоматолога, мовляв, “зубки в діток і так випадуть”.

То так чи не так? На питання відповідає наша чарівна зубна фея Катя, яка начаклувала Юстинці шикарну посмішку.

Чому важливо ходити на профілактичні огляди?

“Важливо попередити причину, аніж її лікувати. Адже батькам важко оцінити стан зубчиків у домашніх умовах. Під час таких оглядів лікар розказує про стан ротової порожнини, повідомляє про особливості догляду в домашніх умовах, на які ділянки вартує більше звертати увагу, при потребі скеровує до профільних спеціалістів стоматології”.

примітка від мамунці

“Особисто ми, як і багато хто, думаю, не ходили до стоматолога, поки не зрозуміли, що відтягувати вже нема куди. Юстинці не боліли зубчики, на щастя, але передня одиничка (я про зубчик передній) після падіння пошкодилась добряче і за певний час почала нормально так псуватися. Якби ми звернулися до лікаря одразу після падіння, то не треба було б того всього, ймовірно”.

Як часто слід відвідувати стоматолога?

“Кожних 3-4 місяці (або за призначенням лікаря) малеча повинна ходити на огляд . За потреби також варто проводити професійну гігієну зубів. Навіть якщо в домашніх умовах проводиться правильний догляд за зубами, то є важкодоступні місця, де вичистити самостійно практично неможливо”.

Лікуємо одиничку: чистка, заморозка, анестезія, лікування

Як підготувати дитину до візиту?

“Важливо налаштувати малечу на позитивні емоції. Часточка «НЕ» завжди викличе настороження і певне напруження.

Тому фрази «НЕ БІЙСЯ, НЕ БУДЕ БОЛЯЧЕ, ТУТ НЕ СТРАШНО» і т. д. будуть зайвими. Малюку слід розповісти, що піде на зустріч із зубною феєю, де йому порахують зубчики, включать мультики…

Перший візит завжди ознайомчий. Лікар робить все можливе для того, щоб малеча відчула комфорт та безпеку”.

Примітка від Мамунці

Я Юстю теж готувала до візиту, про це писала тут:

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

 

Нарешті ми завели Юстю до стоматолога і скоро в неї не буде надщербнутого зуба, родом із “гепнутися на рівному місці в апартах на Мадейрі” 😂 А разом із переднім зубом доведеться полікувати ще мінімум 7. Але я до цього була готова, бо то завше здається, що не всьо так зле, поки не підеш до лікаря. Мама своїм оком не бачить усього. Не вірите? Сходіть на огляд 😉 . Юстинку я готувала до візиту: казала, що вона сидітиме на спеціальному кріслі, що їй потрібно буде відкрити широко рот і що лікар матиме спеціальне дзеркальце, яким буде заглядати, чи здорові зубки. Коротко розповіла і наголосила, що там класно! Подала їй стоматологію, як щось захопливе і аж ніяк не страшне. Тому не дивно, що Юстя кожен день мене питала, коли вже ми підемо до стоматолога, а коли дізнавалась, що ще кілька днів, то ревіла, бо “хочу вжеее”)) . Ми обрали @smailyk_dental_clinic, бо нам відносно близько з Рясного на пр. Чорновола і також вплинула велика кількість позитивних відгуків щодо цієї клініки від оточення. . На прийомі ніхто їй бажання лікувати зубки не відбив. Вміють із дітьми розмовляти і поводитися, що тут скажеш. Також Юстинка була зачарована мультиком, який увімкнули зверху на телевізорі за її конкретним побажанням, і місцями навіть відкривала ротик широко-прешироко, коли не треба було 😄 . Я при цьому стояла поруч і слухала лікаря, яка доступною мовою, без зверхності-пафосу-злості (і далі по тексту) пояснювала та показувала ключові моменти. Мені розповіли про зубні пасти, які слід використовувати у випадку Юстини, а також про міжзубні нитки, ополіскувачі та методи лікування. . На компі відзначили зубчики, які потребують роботи, і роздрукували разом із цінами. . Наприкінці прийому Юсті подарували маленький вазоночок, який потрібно підливати, і принести наступного разу зі собою, щоб показати, як виріс! Прикольна ідея 😉 . Все найцікавіше ще попереду, адже то був тільки огляд та знайомство, але я дуже надіюсь на позитивний розвиток подій, бо то не дитяча совкова поліклініка, де лікували колись всім нам зуби, а сучасний прогресивний заклад із “зубними феями”) . Хочете побачити, як все виглядало? Дивіться відео: https://youtu.be/M_vsasa3uT. . А у ваших як воно відбувалось вперше?)

A post shared by Мамунця (@mamuncya) on

 

Як має виглядати повноцінний домашній догляд за зубами в домашніх умовах?

“Гігієнічний догляд за ротовою порожниною має проводитись двічі на день:

 1. Вранці – до сніданку або після сніданку (через 30-40 хв.)
 2. Ввечері  – перед сном на ніч.

Для малечі слід обрати відповідну зубну пасту та щіточку (залежить від ситуації в ротовій порожнині). Також використовувати додаткові засоби гігієни: зубну нитку (флос), зубні йоршики, серветки та ополіскувачі. Пасти, щітки та інші засоби слід підбирати індивідуально відповідно віку та потреби дитини.

Важливо використовувати правильну техніку чищення зубів”.

примітка від мамунці

Я не знала, що зубні пасти для Юсті варто обирати з вмістом фтору 1000+ ppm! Тепер буду звертати увагу на цей показник при купівлі нової.Навіщо лікувати молочні зуби? Хіба там є канали?!

“Перш за все, якщо є вже уражені зубчики – це є інфекція, яка зі слиною потрапляє в шлунок, через кров’яне русло потрапляє в інші органи.

Карієс зубів – це є естетична і функціональна проблема. Часто дітки соромляться своєї посмішки через чорні зубчики, інші не можуть добре харчуватися, вживати певну їжу через біль і дискомфорт…

І так… У дітей є корені, і є канали. І, якщо вчасно не полікувати зуб, то інфекція поширюється глибше і проникає до пульпи (нерва), тоді в малечі вже починаються самовільні болі в зубчику. Молочні зуби, як і постійні, болять.

Під молочними зубчиками розташовані зачатки постійних зубів і несвоєчасне їх лікування може призвести до ускладнень. Кожен передчасно втрачений зуб створює ортодонтичну проблему“.

Висновки

Я дуже рада, що сучасні стоматології виглядають саме так. І тішусь, що ми таки полікували той небезпечний передній зубчик, поки він не почав боліти. Так, Юстя не чемно сиділа в кріслі: були і сльози, і крики, але м’якими перемовинами, ангельським терпінням і професіоналізмом лікарів (чік-чік і готово) ми впоралися. Дуже дякую персоналу за такий крутий підхід до діток. Гляньте тільки на те щасливе личко, яке однозначно піде ще і не буде боятися (ай хоуп!):

У вас ще залишилися питання стосовно важливості вчасного відвідування стоматології? 🙂 Маєте іншу точку зору? Бажаєте комусь надіслати статтю? Не стримуйте себе. І будьте здорові!)

Сподіваюсь, було корисно.

 

 

Related Posts

3 thoughts on “Профілактика карієсу в дітей або Чому важливо лікувати молочні зуби?

 1. Orest says:

  Чищення зубів після сніданку (прийому їжі) виглядає більш логічнішим, ніж до. Тим самим забираються свіжі залишки їжі.

 2. Марія says:

  Розкажіть, як доглядаєте за зубами Олесі, у мене донька – її ровесниця.
  Знайомі вмикають дитинці мультики, і поки вона залипає чистять самі їй зуби. Але чи це того варте? Бо я вчу доньку робити це самій, інколи вдається їй допомогти. Але виходить, що ефективність десь на четвертинку)
  Чи варто цим перейматися у такому віці?

  • Мамунця says:

   Вона зовсім не дає нормально чистити, доводиться з криками, боєм і силою. Іноді тримаю щоки пальцями і скоро шурую, вона плаче. Іноді просимо зробити, як тигр (то в чоловіка хіба вдається). Але в більшості випадків Олеся просто сама шось там шкробає, їсть пасту і не віддає щітку. Тому мирно не виходить))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.