Питання до стоматологів: відповідають лікарі клініки “Смайлик”

У цій статті ми зібрали найпоширеніші питання до стоматологів.

Відповіді надано лікарями Мережі стоматологічних центрів для дітей та майбутніх мам «Смайлик»

ЯКІ СТОМАТОЛОГІЧНІ ПОСЛУГИ ВИ НАДАЄТЕ В КЛІНІЦІ «СМАЙЛИК»?

“Уже 10 років мережа стоматологій «Смайлик» надає професійну стоматологічну допомогу пацієнтам різного віку. Комплекс послуг, які ми пропонуємо, включає лікування уражень у ротовій порожнині та покращення естетичного вигляду посмішки пацієнта, а також він націлений на профілактику захворювань зубів і ясен. 

Ми #бережемопосмішки та #вчимодітейлюбитисебе”.

Головний лікар мережі стоматологічних центрів для дітей та майбутніх мам «Смайлик» Ліана Шульган.

ЗУБНІ ІМПЛАНТИ: ЩО ВАРТО ЗНАТИ?

“Найефективніший варіант отримати новий зуб замість втраченого власного –зубний імплант, який є штучним коренем зуба, закріпленим у кістці щелепи за допомогою титанового шурупа та коронки, яка кріпиться безпосередньо на цей штучний корінь. Індивідуально виготовлена коронка, з врахуванням матеріалу, форми і розміру, створює ззовні враження, наче це природний зуб. При встановленні імпланта не завдається шкоди сусіднім зубам, зберігається їхня цілісність. Таке незнімне протезування гарантує високий комфорт при жуванні та спілкуванні.

Якщо Ви втратили бодай один зуб, постарайтеся якомога швидше звернутися до стоматолога. Відтермінування протезування створює ризик, що сусідні зуби, зісунувшись убік відсутнього, змістять увесь зубний ряд. Крім цього, кожен зуб має своє жувальне навантаження і втрата одного з них збільшує жувальне навантаження для решти. Відтак, зуби з плином часу перепрацьовують і руйнуються.

Через відсутність зубів пацієнт не може якісно пережовувати їжу, що призводить до розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту.

Оскільки під втраченим зубом кістка частково розсмоктується і з кожним роком цей процес прогресує, то пацієнтові доведеться спершу відновити об’єм втраченої кістки, а вже тоді можна буде встановлювати імплант. Тому – не зволікайте!”.

Стоматолог-ортопед-хірург Андрій Залуцький та стоматолог-хірург Андрій Горгота.

ЩО НОВОГО В СТОМАТОЛОГІЇ?

“Зараз модно мати здорові зуби. Чисті, рівні зуби в тренді. Люди виховують в собі корисні звички: регулярно перевіряти стан зубів, періодично робити професійну гігієну ротової порожнини, адже розуміють, що ці процедури безболісні та дозволяють, на майбутнє, уникнути хворіб і зубного болю. Профілактика – безцінна, оскільки сприяє уникненню стоматологічних захворювань.

Серед батьків та дорослих пацієнтів набуває популярності лікування з використанням «веселого газу» ЗАКС (легка седація суміші закису азоту). Достатньо кілька хвилин ним подихати і пацієнт розслабляється, знижується його чутливість до болю, що дозволяє лікареві швидше проводити маніпуляції. Під впливом закису азоту ми проводимо лікування, видалення, імплантацію, пластику вуздечки. До того ж, використання ЗАКС не є шкідливим для пацієнта”.

Стоматолог-терапевт Мар’яна Дідовська та стоматолог-терапевт Ірина Гапон.

ЧИ ПРОВОДИТЕ ЛІКУВАННЯ в МЕДИКАМЕНТОЗНОМУ СНІ?

“Упродовж цього року в клініці «Смайлик» проведено лікування 180 пацієнтів у медикаментозному сні. Для цього в нас організовано власну штатну анестезіологічну службу: два лікарі-анестезіологи і три медичні сестри-анестезистки.

Для лікування дорослих і дітей у медикаментозному сні відведено окремий кабінет. У ньому встановлено сучасну анестезіологічну апаратуру – таку ж, як у хірургічній операційній. Усе наше обладнання нове й перевірене, однак на випадок несправностей ми передбачили запасне устаткування. Маємо також потужний акумулятор, який, у разі відсутності побутового електропостачання, дозволяє лікареві продовжувати працю на автономному живленні впродовж трьох годин. Якщо б вийшло з ладу основне джерело кисню – маємо напоготові запас кисню в балонах. Усі ліки, які ми вводимо пацієнтам, виготовлені у США або в країнах Євросоюзу.

Наш пріоритет – безпека пацієнта, тому перед лікуванням зубів у медикаментозному сні анестезіолог призначає підготовчі обстеження, а під час лікування за станом організму пацієнта слідкує спеціальна апаратура. У разі потреби, після повернення пацієнта додому по завершенні лікувальної процедури, анестезіолог консультуватиме його в телефонному режимі.

Особливу увагу при введенні в медикаментозний сон ми присвячуємо емоційному комфорту маленьких пацієнтів, тому в «Смайлику» вони засинають на руках у батьків, зробивши п’ять вдихів зі спеціальної маски. Батьки можуть спостерігати за лікуванням на екрані монітора. Пробудження дитини теж відбувається в їхній присутності. 

Усі хворі зуби лікуємо за один візит. Це економить час та убезпечує дитину від стресу, пов’язаного з вимушеними частими візитами до стоматолога. 

Лікування дорослих у медикаментозному сні відбувається з дотриманням таких самих високих стандартів безпеки та комфорту”.

Лікар-анестезіолог Ростислав Волощук, стоматолог-терапевт Зоряна Редька та стоматолог-терапевт Ірина Репета.

СТОМАТОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я І ВАГІТНІСТЬ

“Сучасна стоматологія, та й медицина в цілому, практикує попередню підготовку до вагітності для майбутніх батьків. Одним з її пунктів мусить бути і візит до стоматолога. 

Будь-яка інфекція – це зайве навантаження на організм жінки і дитини в період вагітності, тому варто пролікувати зуби ще на стадії планування вагітності. Стоматолог вкаже на проблемні ділянки в ротовій порожнині, або ж порекомендує провести професійну гігієну (під зубним каменем можна виявити карієс на початковій стадії) та фторування зубів задля профілактики. Варто перевірити стан зубів під старими пломбами, адже там може повторно утворюватися карієс. Пломби, які своє «віджили», слід замінити. Навіть початковий карієс у вагітних прогресує швидше, ніж зазвичай, тому проліковані зуби до вагітності – це збережені зуби впродовж та після виношування.

Під час вагітності ясна в жінок схильні кровоточити, запалюватись та оголювати коріння зубів. Це так званий гінгівіт, що виникає через зміну балансу гормонів у крові. Якщо у вас є така схильність – варто проконсультуватись зі стоматологом. Лікар порекомендує спеціальні засоби для домашнього догляду за ротовою порожниною для вагітних (засоби для зміцнення емалі, уникнення запалення ясен).

Якщо вже трапилося так, що не вдалося завчасно пролікуватись, то найсприятливішим для цього буде 2-ий триместр вагітності, коли уже відсутній токсикоз та сформована захисна плацента. Проте і в цей час втручання стоматолога обмежене. Якщо без знеболення не обійтись – використовуємо спеціальне місцеве знеболення. Лікування в 3-ому триместрі рекомендовано тільки за суворими показаннями, оскільки в цей період організм ослаблений і чутливий до впливу медикаментів.

Хочемо звернути увагу, що зачатки молочних зубів немовляти формуються вже в утробі матері. Передчасні пологи, порушення мінерального обміну, інфекційні хвороби, які були в мами під час вагітності, можуть стати причиною слабкої емалі в дитини, вона швидше руйнуватиметься.

Завжди легше запобігти будь-якому хворобливому процесові в організмі, ніж згодом його позбутись, тому заздалегідь подбайте про те, щоб очікування немовляти було легким та приємним”.

Дитячий стоматолог Катерина Чемерис та дитячий стоматолог Марта Паращук.

ЯК ПРОДОВЖИТИ «ЖИТТЯ» ПЛОМБИ?

“Завдання стоматолога – максимально ефективно відновити природню форму зуба, а не «заліпити дірку». Відмінно виконана робота лікаря-стоматолога та дотримання профілактичних заходів пацієнтом – це ідеальна формула для збереження зубів здоровими.

Аби пломба прослужила якнайдовше, лікар, зі свого боку, працює з дотриманням відповідних клінічних протоколів. Важливо, щоб уражена карієсом порожнина була добре очищена, а потім герметично закрита. У медичній практиці ми використовуємо пломбувальні матеріали, які вирізняються якістю, зносостійкістю, естетикою.

Обов’язково надаємо пацієнту рекомендації по догляду за ротовою порожниною задля збереження результату проведеного лікування. Далі, лікар з пацієнтом планують наступний візит для перевірки стану зубів (рекомендовано дорослим – кожні пів року, а дітям – кожні три місяці). Таким чином, ваш стоматолог тримає на контролі ваше стоматологічне здоров’я, щоб уникнути ускладнень”.

Стоматолог-терапевт Марта Котур та лікар-гігієніст Мар’яна Марущак.

ВАЖЛИВІСТЬ ОРТОДОНТИЧНОГО ЛІКУВАННЯ

“Ортодонтичне лікування – це комплекс підготовчих, аналітичних, лікувальних процедур, що вирішують питання вирівнювання зубів, формування правильного прикусу, нівелювання (зменшення, усунення) скреготу зубів, та, відповідно, послаблення пов’язаного з цим головного болю. 

Лікар-ортодонт не лише «ставить» зуби в один рівний ряд, а й вирішує проблеми з функціонуванням щелепо-лицевого суглоба, м’язового навантаження. Якщо ви спостерегли, що дитина досить часто  смокче пальця, скреготить зубами, має ротове дихання, зігнутість у поставі, чуєте клацання при широкому відкриванні щелеп, то варто звернутися до ортодонта. Перший огляд рекомендований у віці 2.5-3 роки, коли сформувався молочний прикус. А 6-12 років – це оптимальний вік для початку ортодонтичного лікування, коли молочні зуби змінюються на постійні. В період росту дитини формується зубо-щелепна система, в цей час легше виправити прикус. 

Нерідко через таку аномалію прикусу, як скупченість зубів, утруднюється проведення гігієни (важчий доступ до зуба з усіх боків). Це провокує захворювання ясен та частий карієс.

Неправильний прикус є однією з причин виникнення скреготу зубів, через що стирається емаль, зуби розхитуються. 

Згідно зі статистикою ВООЗ близько 70% населення України мають патологію прикусу. Найчастіше ортодонтичними пацієнтами стають діти й підлітки. Проте й дорослі часто звертаються до спеціаліста задля корекції посмішки. Сучасна ортодонтія пропонує ряд апаратів для усунення зубо-щелепних патологій: пластики, капи, брекет-системи. Пам’ятайте, ніколи не пізно отримати функціонально «правильну» та красиву посмішку!”.

Лікар-ортодонт Ігор Маринець.

ЗУБ МУДРОСТІ – ЩО З НИМ РОБИТИ?

“Зуби мудрості мають своє місце – останні зуби в зубному ряді. Їх ще називають вісімками. Інколи вони завдають клопоту своїм власникам. Часто їм бракує місця, для нормального проростання. Вся справа в розмірах щелепи. У людей з маленькою щелепою вони можуть взагалі не з’явитися. Буває, що після прорізування вісімки витісняють сусідні зуби з їхніх місць. 

Але, якщо восьмі зуби не турбують, достатньо лише спостерігати як вони поводитимуться на наступних оглядах у стоматолога. 

Видалення 8-мок ми практикуємо, коли до цього є прямі покази. А саме:

  • 8-ий зуб росте і тисне на зуби поруч, що викликає гострий або ж ниючий біль, який може тривати роками.
  • 8-ий зуб знаходиться під десною (в «кишені»), важкодоступний для ретельного чищення, що призводить до накопичення бактерій та неприємного запаху.
  • 8-ий зуб є в положенні лежачи або рухається в бік щоки (травмує).

Проростання зуба мудрості може призводити до скупчення зубів, тож, саме перед ортодонтичним лікуванням часто рекомендовано видаляти 8-ки, задля збереження результату вирівнювання”.

Стоматолог-терапевт-хірург Юрій Лесик.

Лікування зубів під мікроскопом

“Коли карієс проник надто глибоко і вразив кореневу систему зуба, ситуація вимагає особливого підходу – ендодонтичного лікування, яке є одним з найбільш складних і відповідальних процесів надання стоматологічної допомоги. 

Кореневі канали часто мають складну анатомію: викривлені, звужені, можуть мати додаткові відгалуження. У таких випадках лікування потребує якісної механічної та медикаментозної обробки в системі кореневих каналів і герметичного їх пломбування. Для цього в нашій клініці ми використовуємо стоматологічний мікроскоп.

Цей прилад має багатократне оптичне збільшення і відкриває перед стоматологом нові можливості та дозволяє якісно пролікувати навіть проблемні кореневі канали. Завдяки йому лікар може візуально контролювати весь процес лікування. Мікроскоп дає змогу знайти додаткові (приховані) кореневі канали, механічно обробити і пройти викривлені та звужені канали. Також він дуже допомагає стоматологові при переліковуванні і дає можливість усунути ускладнення від попереднього лікування: витягнути часточку зламаного інструменту, закрити перфорацію (отвір у порожнині зуба), пролікувати періодонтит (запальний процес за верхівкою кореневого каналу). 

Працюючи в тандемі зі стоматологічним мікроскопом, стоматолог-ендодонтист досягає максимально якісного результату своєї роботи.

Ми в “Смайлик” завжди намагаємося зберегти зуб пацієнтові, а лікування під мікроскопом – нагода здійснити це навіть у дуже складних випадках. 

Будьте уважні до себе та обирайте найкраще!”.

Стоматолог-ендодонтист Андрій Калагурко.

 

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.