Фото: http://valentina.khoroshylova.com/

Поради слінгомамі-початківцю або Слінг та новонароджений

(Фото: http://valentina.khoroshylova.com/)

Слінгожиття – то не просто ходити обмотаним 🙂 Є мільйон правил і понять, які важко освоїти одразу. Пам’ятаю, дивилась квадратними очима на пости в “Слінгомамах Львова”, де хтось щось шукав чи продавав. “Грузовоз для тодлера, ттх, заломи, пухлий, коврик, дібс, бніб, наті, дідік, ленні і так далі… Що це все за слова?!”, – думалось тоді мені. Але чим далі я заглиблювалась у світ, де мама і дитина “на відстані поцілунку”, тим більше розтюманювалось навколо. І хоч моя слінгопрактика триває вже 1 рік та 2 місяці, я ще не всі слова вивчила 🙂

Сьогодні хочу розповісти вам основні принципи при мотанні наймолодших манюнь – новонароджених. Так, діток можна мотати з народження, головне робити це стовідсотково правильно, а не “для галочки”. Ви можете навчитися це робити самі завдяки відеоінструкціям в неті, але, з власного досвіду, скажу: наочна консультація розставляє все на місця моментально! Я довго моталася сама, довго робила дещо неправильно, поки аж не насмілилася спитати досвідчених, що не так. І хоч мені і без абсолютної правильності було зручно, та стало ще зручніше, особливо коли Юстя поважчала.

Отже, розглянемо основні моменти, які вартує знати мамі-початківцю, що хоче і має потребу носити малюка на собі.

на висоті цілунку

Перш за все, хочу звернути вашу увагу на висоту намотки. Не варто малечу мотати низько, так, щоб вона десь там теліпалась між вашим животом і ногами! Також не перебільшуйте і не засаджуйте її занадто високо, коли голова малявки стукається об ваше підборіддя. Оптимальною висотою хорошої намотки є висота на відстані цілунку – ви повинні могти легко поцьомати малечу в чоло, ледь схиливши голову.

Чомусь багато мамусь мотають так, що дитятко провисає і ледь не баламкається, створюється навантаження на плечі і від того починаються фрази “слінг нам не пішов, спина болить дуже”. Тому висота – ета очінь важна! Шукайте свою.

Слінголистівка

Слінголистівка від Anatoliivna

Валик для шиї

Оскільки новонароджені ще не вміють тримати голову, то для неї потрібна підтримка. Щоб не тримати голівоньку малечі рукою роблять спеціальний валик із верхнього борта слінга, тобто верхньої частини тканини.

Ось тут кольорова тьотя, яка вміє вправно мотати слінги, показує, як це можна зробити (взагалі зверніть увагу на канал Wrap you in love, там гарно показано мільйон тищ намоток для різного віку та розміру шарфів – є списки відтворення):

Уточнення від слінгоконсультанта Наталії Орел:

“Валики не є обов’язкові. При акуратній якісній намотці можна їх не використовувати”.

НЕ розправляти полотна

Також при намотуванні новонароджених є важливою сама намотка. Зазвичай при використанні тканого слінг-шарфа застосовують найпопулярнішу з них – “Хрест над кишенею” (ХНК або КНК російською). Але! Є важливий нюанс! Полотна слінга не потрібно розправляти, як це робить кольорова Хедвіч ось тут на четвертій хвилині:

Таке розправлення полотен дуже вам пригодиться, коли дитьо вже буде важчим, –полегшує відчуття ваги. Але не для новонароджених, бо саме рівні полотна фіксують положення спини, що дуже важливо для найменших малючків.

Полотна по спинці

Власне, щоб зафіксувати положення спини, як я писала в попередньому пункті, треба лишити полотна нерозправленими. Тобто не робити намотку в три шари, додатково натягуючи по спині ще полотна зліва та справа. Навпаки – вони мають йти майже паралельно одна одній з обох сторін тіла мацьопика.

Що я маю на увазі? Бачите, що на другій фотці на спині Юсті ніби хрест такий? Темнішого кольору. Так от це я витягнула зліва і справа полотна і розправила їх по дупці та спині. На першій ж фотці нічого не розправлено, рівною лінією вниз від мого плеча до бедра Юсті йдуть смуги-полотна слінга, ніби літерою “U”, якщо глянути на нас фронтально.

Дякую за коригування намотки та фото Наталії Орел 🙂

М-ПОЗИЦІЯ

Частенько мами бояться, що спинка буде недостатньо округленою і не буде досягнуто М-позиції, та роблять помилку – занадто просаджують дупку. Роблять так, що спина дуже вигинається. А, як кажуть поляки, цо задужо – то нєздрово! 🙂 Тому не перестарайтесь.

Рівень попки має бути десь на рівні середини ноги (від коліна до п’ятки в М-позиції). Зовсім не просаджена п’ята точка – це теж зле, бо тоді дитя не у фізіологічній позі. Ви можете взяти дитятко за гомілки в слінгу і поправити все,  якщо є потреба, – задати правильну посадку. Дивіться також, щоб не було так званої П-позиції, коли коліна на рівні з попою. Для старших дітей таке допустимо, для новонароджених – ноу. Якщо ноги просто висять вниз, як у кенгурухах, то це взагалі біда, бо йде величезне навантаження на хребет малюка. Кенгуру носити не можна, якщо не хочете мати траблів, навіть на 5 хвилин.

М-позиція

М-позиція новонародженого та трішки старшої дитини: зі сайту powr-outlet.herokuapp.com

кожен сантиметр підтягнути

Дуже важливо створити рівномірний натяг полотна, підтягнувши шарф всюди однаково. Якщо є складки, то їх потрібно розрівняти. Але не просто сховати десь за полотном, а розпрямити і натягнути, вивести зайве в хвіст. На спині дитинки має бути щільно натягнутий шарф, без всіляких хвиль. Саме ця щільність і рівність є запорукою успішності. Усе зайве потрібно заправляти в низ, під дупочку малюка, залишаючи на спині рівно стільки сантиметрів шарфа, скільки має спинка (ну і валик під голову в т. ч.). По краях все теж потрібно підтягнути, починаючи від верху і до низу (хоча не впевнена, що послідовність суттєва, тут я не в курсах). Вам потрібно підтягувати кожен сантиметр полотна, витягуючи його з-за спини, де хрест. І не відпускати те, що вже підтягнули. Тобто підтягнув і зафіксував одразу в кулаку – тоді береш наступний сантиметр. Від шиї до плеча. І так до відчуття повного блаженства, коли ніде не тисне і коли таке враження, що ти без дитини зараз взагалі – настільки легко!Не бійтесь щільно пригорнути слінгом дитинку до себе. Так, щоб у слінгу не було зайвих кубометрів повітря – тільки тіло малюка. Не роздавите))

Одяг із відкритими ніжками

Не варто мотати дитину в слінг, якщо вона в повзунках чи чоловічку. Мають бути відкриті ніжки. Якщо ви тренуєтесь вдома, то краще взагалі брати голеньку (в підгузнику), щоб нічого ніде малечі не тиснуло: ні в пальчики, ні між ногами. Взагалі старайтесь поменше шарів одягу між нозями.

Умови для успішного дебюту

Ніби абстрактна, але конкретна порада: коли мотаєте малюка перші рази, то зберігайте холоднокровність. Зосередьтесь на процесі і робіть усе швидко, злегка пружинячи ногами та підтанцьовуючи. Діти не люблять стояти на одному місці! Можете ходити по коридору і мотатися, можете співати біля дзеркала – тільки рухайтесь! Перед тим ретельно перегляньте відео з намоткою і не один раз. Бажано з різних джерел. Зверніть увагу на поширені помилки . Можете спробувати мотати ляльку, але це не то пальто 🙂

Дитинка має бути сита, суха і щаслива. Тобто, в ідеалі, пробуйте погодувати, поміняти підгузник і тоді намотуватися. Під час процесу можете дати цицю, якщо вдасться таке зробити. Юстя часто хникала коли я її мотала. Я на це не звертала уваги. Просто бистренько робила свою справу. Такого, щоб вона вигиналась і випрямлала ноги майже не було. А коли було, то робила паузу і мотала за кілька хвилин знову.

Це ми розглянули самі особливості при намотках. Тепер підемо загальніше про перші спроби слінгоносіння.

Самотужки чи з допомогою?

Якщо вас лякають ці всі нюанси, які я описала вище, то раджу звернутися до слінгоконсультанта (у Львові це Natalia Orel та Alona Popova, в кожному місті є свої, заходьте в Слінгоукраїну і шукайте), який за годину часу навчить вас все робити, як профі. Очна консультація одразу дає просвітлення, бо вам чітко вказують на помилки та дають поради. Не шкодуйте тої сотні гривень (чи скільки в кого коштує, я хз) для такої штуки. Консультанти працюють і по Skype, і виїжджають до вас при потребі.

Я вчилась сама по відео Ніни Зайченко, але поки не поїхала на слінгозустріч і не намотала на ус все, що радили досвідчені слінгомами, то не робила це вправно.  Після того, як мені показали на помилки, я почала мотатися в рази швидше та якісніше, при цьому мені стало набагато приємніше використовувати слінг. Кайфанула по-новому.

Купити чи Взяти на прокат?

Крім того, ви завжди можете взяти слінг на прокат. Головне, не трикотажний, не з кільцями, не з бортиками, не кенгуру (недайбожиии!!!), не ше якусь фігню. Вам потрібно тканий-слінг шарф, швидше всього котоновий, розмір 5-6 (якщо ви крупна/висока або маєте немаленького чоловіка, який теж хоче носити, то 7). Але краще менший, ніж більший. Якщо вам виходить із 5-ки зав’язати ХНК, то більшого не треба. Бо хвости будуть волочитися під час намотування, це трохи заважає.

Щоб визначити розмір слінга потрібно розмір одягу поділити на 10 (совєцкий). Наприклад, якщо ви носите 44 розмір, то вам треба 4,4 метри слінга. Але такого не буває, є або 4,2, або 4,6 – відповідно берете більший, бо в меншому не зав’яжете вузла, не фатить довжини.  Ще один спосіб: взяти сантиметрову стрічку та поміряти відстань від кістки, що виступає збоку нижче талії, до діагонально протилежного плеча. Цю відстань множите на 7 і отримуєте потрібний вам розмір. Про розміри слінгів також писала в пості про слінгоісторію свою, ось лінк.

Із народження можна використовувати також шарфовий май-слінг, шарфовий, зауважую! Тобто той, який пошити зі слінг-шарфа. Не зі звичайної тканини. Відповідно у вас буде квадратний клаптик шарфа з лямками зі шарфа, які потрібно буде ледь не так само підтягнути та зав’язати. Але початківцям іноді це легше, ніж довгий шарф.

Ну, і найголовніша порада: не купуйте трикотажного шарфа “просто щоб попробувати, чи нам піде”. Дуже багато мам роблять так, тому звертаю вашу увагу. Трикотажний шарф коштує 500-600 грн, а вистачає його лише до 6 кг, якщо не менше. Це небо і земля в порівнянні з тканим слінг-шарфом. Краще вже “Леля вафелька”. Так, ви можете купити трикотажний і за 200-300 грн із рук, але це не зробить його кращим.

На мою думку, потрібно докласти ще 400-500 грн і купити одразу щось пристойне, якщо вам дійсно хочеться носити дитинку на собі. Можна придбати б/в слінг до 1000 грн і точно так само його продати, якби раптом щось пішло не так.

Головне не купляйте гівна, я вас прошу 🙂 А для того, шоб його не купляти, треба розбиратися у фірмах. Я писала про відомі бренди в цьому пості. Також ви можете промоніторити слінгогрупи у Фейсбуці і зробити свій висновок – не раз обговорювалися схожі теми, користуйтесь пошуком там. Чудовий варіант для початківця та не тільки – слінги від Yaro. Вони і красиві, і хороші. Ось лінк на сайт. Також завжди є варіант прийти на слінгозустріч у вашому місті та попробувати в когось шарф, щоб зрозуміти, чи це воно. Хоча, знаю сама, як воно морально важко кудись виїжджати на початках…

У будь-якому разі пробуйте! Якщо ви дійсно потребуєте допомоги, вільних рук, часу. Якщо ваша дитинка безперервно їсть. Якщо ви втомлюєтесь носити на руках. Якщо ви живете далеко від центру і візок в цивілізацію – нікак. То вам треба слінг! Мені він суттєво допоміг і допомагає досі, тому так кажу.

Якщо будуть питання, то пишіть, намагатимусь відповісти, що знаю. Але! Підкреслюю, що я ніякий не суперзнавець і всі мої поради вище – це ніщо інше, як власні спостереження.

Усім здорових спин 🙂

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.