Як вибрати перший слінг-шарф: поради від консультанта Natalia Orel

Пам’ятаю себе два роки тому і ту лавину інформації, яка навалилась на мене зі вступленням у групу Слінгомами Львова. Всі щось продавали і шукали, при цьому використовували незрозумілі мені скорочення та абревіатури. Я не знала, за що хапатися і що досліджувати в першу чергу. Думаю, багато хто з новоспечених мам із таким стикався.


Все ж, якщо ви надумали придбати свій перший слінг-шарф, то вам потрібно трішки до цього підготуватися, перш ніж приступати до купівлі.

Є кілька основних порад, як звузити ваше коло пошуку. Почнемо з найпростішого і спитаємо все у львівського слінгоконсультанта Наталі Орел.

З чого почати?

– Від чого відштовхуватися? Від потреб, від грошей, від фірми, від розміру, від щільності?..

 Якщо мама новачок чи не перечитала спільноту вздовж і впоперек,  то їй самій, навіть опираючись на ці підказки, буде важко визначитись. Я ж завжди задаю питання “Як ви бачите своє слінгоносіння? Для яких найчастіших випадків потребуєте слінг?”. І далі вже, виходячи з цього, починаємо обирати за параметрами розмір/бюджет/вага_дитини/уміння/пора_року.

розмір слінг-шарфа

Як визначити потрібний розмір слінга?

– Є формули,  які ніколи не використовую,  бо тоді ми геть як сектанти виглядатимемо. Беру середнє – розмір у буквах:

  • XS, S, S/M то 5-ка (4.2 м);
  • тверда M, L – 6ка (4.6-4.8 м).
  • далі – 7 чи 8 розмір.

Довжина слінгів

До уваги беру ріст і розмір бюсту,  якщо мама має видатні форми. Тоді можливі й інші варіанти.

склад тканини

– Який оптимальний склад для першого слінга-шарфа? Чи варто звертати увагу на пору року при виборі?

– Універсальна звичайно ж,  бавовна. Це, якщо ми про середній градус і “я не  хочу дуже дорогий слінг”. Якщо на літо, навіть з урахуванням зими, можу порадити шовк/льон, то вовну ніколи не раджу, вона може бути третьою в купці, бо дуже сезонна.

Взято зі сайту https://offerup.com/item/detail/325537043/

вибір слінг-шарфа

– На які фірми слінгів можна дивитися в першу чергу?

– На всі.  Але найкраще на ті, котрі зараз “модні “,  бо їх багато і можна легше продати,  якщо зі слінгом не потоваришував.

Проте раджу добре почитати і випитати про характеристики малозатребуваних виробників слінгів, щоб не було розчарування, сюрпризів і,  як наслідок – небажання користуватись взагалі.

– Чи вартує замовляти новий слінг-шарф у коробці, чи краще купити “з рук” вже юзаний?

То “питання релігії”.  Деяким мамам важливо, щоб слінг був новим для нової (першої) дитини. Все більше виробників застосовують додаткове пом’якшення тканини, інші – тчуть такі патерни (малюнок жакарду), що слінг одразу з коробки м’який.

Проте не варто боятись зі слінгами характеристики “вживаний”.  Якісні слінги від носіння виграють, і, якщо він не заходжений до дір і в хорошому стані, то задля економії раджу звертати увагу на б/в також.

Бавовняний Lenny Lamb Little Herringbone Imagination Dark

ціна слінга

– Який мінімальний бюджет для хорошого слінга?

Ціна прив’язана до валюти (слінги європейських виробників),  тому 1000-1200 грн – то є, напевно, мінімум.щільність та плетення слінгів

– Чи грає роль щільність? Якою вона має бути, якщо малюк новонароджений? І якщо дитина вже важить 10+ кг?

– Так,  щільність важлива,  але важливим є фактор універсальності.  Якщо мама хоче доносити до віку сидіння,  а потім перейти на рюкзак, то навіть для немовлят можна брати шарфи щільністю довкола 240 г/м².

Або ж мама хоче змінювати слінги відносно збільшення ваги дитини, тоді рекомендую і від 180 г/м² починати.

Ще важливим є плетення,  його “густина”. Бо можуть бути слінги з великими цифрами в граматурі,  але один рихлий і умовно немовлячий, а інший – як хідник і добрий хіба для чалапунів.

Слінг із льоном (Yaro Slings Elvish Ice Cave Grad Rose Linen Organic)

– Як щодо плетіння? Яке найкраще для початківця?

– Будь-яке плетіння можна освоїти,  якщо повчитись правильно мотати. Досить складними є “слизькі” слінги – з шовком чи бамбуком. І однозначно нові відносно, складні “двошарові” плетення (типу контра в Yaro). А от “полосаті” з плетінням подвійна діагональ, чи  добрі жакарди – достатньо неважкі в приручанні.

– Чи можна придбати один слінг на все життя, універсальний?

– На все життя від народження до 2 років –  ні. До року – можна, якщо дитина не набирає вагу сильними темпами. Мінімум – 2 шарфи від 0 і до кінця слінгоносіння.

– І найцікавіше: чи можна купити у Львові слінги і де? 🙂

– Перше – користовані з рук через групу (https://www.facebook.com/groups/slingomamy.lviv/),  нові – в дилера інтернет-магазинів чи в закупках – упс, а це ж я ;).

Якщо після прочитання допису у вас ще з’явились питання, то ви завжди можете звернутися безпосередньо до Natalia Orel за консультацією або ж прийти на мамівку, які проводять ледь не щоп’ятниці за сприятливих погодніх умов у парках Львова. Для цього просто слідкуйте за подіями в групі слінгомам, де і з’являються заклики зібратись на тусовку 🙂

від себе

Від себе лиш додам, що я завжди купувала слінги “з рук” і не було з тим ніяких нюансів. Швидше навпаки – приємність, бо зекономила 🙂 Мій слінг від Lenny Lamb має щільність 250 і я планую його носити з новонародженою малявкою. Крім того, що він гарно відносив Юстинку в її 9+ кг. Заплатила за нього 2000 грн, якщо пам’ять не зраджує.

Більше статей про слінги є в категорії “слінгоносіння”, відкриється в новій вкладці, клацайте на посилання.

Було корисно – лайкайте, діліться 😉

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.