12 способів дати дитині ліки

Є кілька добровільних, примусових і дурильних методів, щоб дати дитині ліки. Скажу чесно, що донедавна я не дуже переймалася тим, чи проковтне малеча, чи не сприйме якусь дозу. Могла пропускати прийоми, бо бачила, що діла з того не буде, ліпше не мучити ні себе, ні дитинча.

Але коли мова йде про ригачку, то ліки дуже потрібні, нмсд. Інакше рвоту б не зупинила і знову загриміли до лікарні (як виглядає палата інфекційної дивитись тут). Якщо ваш малюк любить ліки, то можу вам позаздрити тільки, бо надсолодкі сиропи моїй Юстинці зовсім не подобаються…Добровільно

пити з цікавих штук

Трубочка – ще на неї кажуть “соломка”. Пластикова паличка-виручалочка, з якої іноді донечка любить пити. Коли мова йде про хвору дитину, то треба використати всі методи, тому навіть кілька ковтків із трубочки – зер ґуд. Головне, щоб дитина вміла з неї тягнути.

Ще для старших діє залити ліки в пачку з-під сочку дитячого, кажуть. Ми ще не давали Юстині соків, тому не пробували цей варіант.

Чарка – відкриття номер один цієї хвороби. Дякую коліжанці Каті за ідею. Ні, це зовсім не пропаганда алкоголізму. Для малюка такий кришталевий келішок є нічим іншим, ніж просто маленьким скляним горнятком. Я наливаю ліки, тоді трііішки води і даю Юстуні. Собі теж беру такий келих. Робимо “тюк” і п’ємо за кілька заходів. Їй дуже подобається стукатися.

Чін-чін

Чін-чін!

Якщо у вас є маленькі кольорові стаканчики, то вони теж чудово підійдуть. Або навіть великі горнята з цікавими малюнками (“диви, зайчик п’є і ти будеш пити”). Також ми поїли її іграшкових друзів, особливо “на ура” йшли посіпаки, яких мучить спрага.

Можна ще плескати в долоні і хвалити, влаштувати таку міні-виставу. Крім того, класно йде власний приклад. Коли попила мама, бабуся, жирафа і тоді Юстя.

Пляшечка – не зі соскою, якщо ви на ГВ, бо соска пригнічує лактацію, а звичайна пляшка-непроливайка. Чи Малятко, чи Акваняня, чи Джерельна Спорт, чи проливайка Моршинська Спортик. Тобто будь-яка пляшка, яка має незвичайний корок.

До слова, в лікарні доня іноді з радістю пила з дволітрової пляшки мінералки без кришки.

дурити-вмовляти

Ложка з ягодою – на чайну ложечку покласти красиву ягідку якусь, яка плаває в ліках. Дитина мала б клюнути на яскравий кружечок. Просто на ложку моя мала шось реагує негативно, починає відвертатися і “нікати”. Знає, що так ліки дають…

Домовитися на щось – щось улюблене для дитини. Моя поки мало що бачила в житті, але любить, коли їй малюють. Тому одного разу я домовилась із нею, що намалюю мавпу, якщо вона вип’є сироп. На моє здивування: подіяло! Але одноразово. Я брала тоді маленьку пластмасову ложечку, зацікавило її, бо з такого вона давно не пила чи їла.

Поговорити серйозно – розказати, що ці ліки дуже потрібні її животику/голові/зубкам і так далі. Пояснити, що після прийому її не буде нічого боліти. Що вони не смачні, що вам шкода, але так треба і так буде краще. Правду-матушку рубануть, а ось заканає.

Примусово: за щоку

На палець – можна макнути чистим пальцем у ліки і тоді той палець пхати дитині в рот, бажано одразу за щоку. За щокою вона точно проковтне! Просто коли плаче і відкриває рот, то направляти струю не в горло, бо може почати блювати, а в бік, за зубами. Це дуже важливо, зауважте!

Шприц – від Нурофену чи звичайний без голки. Вливати потрібно в теж місце – щічка. Класно, що на ньому є позначки і чітко відомо, скільки рідини чи ліків потрапило в рот.

До слова, про основні принципи першого температурення писала раніше ось тут.

Піпетка – обережно, щоб зубастик не розкусив скло! Принцип дії той самий, що і у двох попередніх пунктах.

Ще кілька лайфхаків

Погладити по шиї шоб ковтнути – викликати ковтальний рефлекс. Провести долонею по шиї малюка від голови до низу. По ідеї, мало би спровокувати ковтання.

Заливати ліки бажано напівлежачи, так менша ймовірність того, що виригає. Підіпріть подушками. Якщо класти в лежаче положення, то є більше шансів на сумний кінець. Повністю сидячи трохи складно втрапити до рота, як на мене. Взагалі в ідеалі бажано, щоб хтось тримав руки-ноги, а хтось вливав… Як би то не звучало страшно. Для благого діла!

Дати груди зразу – щоб запити. Від циці малюки на грудному зазвичай не відмовляються. При цій кишковій інфекції Юстя місцями не хотіла навіть грудей, тому… Коли вона просила “діді”, то я раділа, бо це означало, що справи не такі вже кепські. Радять також заливати шприцом під час грудного вигодовування, але, мабуть, для молодших діток така порада буде слушною. Зі своєю півторарічкою не пробувала.

Сподіваюсь, ви знайдете свій спосіб, який буде менш стресовим для малечі. І… насолоджуйтесь життям! Воно чудове, коли всі здорові.

Маленька довідка: якщо дитина блює, то за раз треба давати не більше 10 мл, це дві чайні ложки. Поїти потрібно часто, кожних 5 хв., але не перестаратися, бо якщо дітьо забагато вип’є, то може то вернути. Краще маленькими порціями і потроху. Тобто груди теж варто з паузами давати, хоча там важко сказати, скільки мл 🙂

Related Posts

3 thoughts on “12 способів дати дитині ліки

  1. Іванка Шибка says:

    Яка корисна стаття!!!то так тяжко , а так вже має бути легше) в мене ще спрацьовує💥 кажу що то вітамінку мама нову купила )

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.