Як стати на облік у Львові

Як стати на облік на 20 тижні або Моя друга вагітність і жіноча консультація

Нарешті вирішила стати на облік. Це трапилось рівно на 20 тижні моєї другої вагітності і пішла я в державну установу – жіночу консультацію на вул. Рапопорта, що біля пологового.

як обрати лікаря для ведення вагітності?

У мене все просто – я обстежуюсь в лікарів, до яких належу за місцем прописки. Це безкоштовно і безпроблемно. З Юстиною я ходила туди ж, але мала іншого лікаря –Шниру Надію Іванівну (історія попередньої вагітності є тут).

За два з гаком роки трошки всього змінилося:

– Доброго дня! Скажіть, будь ласка, графік роботи Шнири.
– Шнира не працює в нас, лише в пологовому.
– Оу, тоді скажіть, хто є лікарем, якщо прописаний за *такою-то* адресою?
Кручок Ігор Якович ваш лікар.
– Дякую. І його години роботи.
– Понеділок, середа і п’ятниця – перша зміна, вівторок і четвер – друга.
– Гаразд, а тепер ще скажіть, в котрій годині яка зміна починається і закінчується 😁
– Перша з 8:00-14:00, друга з 14:00 до 18:00.

графік роботи лікарів жк 3 мкл м. львова на 2018 рік

Графік роботи лікарів ЖК на Рапопорта

Графік роботи лікарів ЖК на Рапопорта

Які документи потрібні при постановці на облік?

1. Паспорт.
2. Висновки УЗД та їх ксерокопії (це якщо ви не спішили, як я, і прийшли вже після 12 тижня).
3. Гінекологічний набір, якщо плануєте здавати мазки (набір відтепер можна купити в автоматі біля реєстратури).

попередній запис на прийом

Крім того, треба записуватися тепер на прийом:

(0322) 33-00-13 – номер телефону реєстратури жіночої консультації на Рапопорта.

Мені без проблем вдалося за два дні до цього зробити це на привабливу годину, тобто ажіотажу нема. Але толку з того запису не дуже – в черзі я просиділа добряче. Хоч і порожній черзі (довго приймав попередніх).

Заходжу в консультацію, йду на реєстратуру, беру талончик, де диктую прізвище, ім’я, по-батькові, рік народження, адресу і стверджую, що вагітна. Тоді з цим талоном шурую під кабінет і чекаю, коли дійде моя черга.

Я була записана на 15:40 (на прийом вони виділяють 20 хв. наразі, якщо на облік то 40 хв.). Зайшла в кабінет о 16:30, тобто майже годину довелось прокукати під дверима. Але за півгодини ми справилися і о 17:00 я вийшла (мала б вийти 16:20, якби все йшло за графіком, тобто на лавці вже чекали інші люди).

чи можна приходити трішки пізніше, ніж записаний?

Я спитала, чи можна приходити невчасно, раз така історія, на що лікар та асистент відповіли “ні”, адже буває, що і вони чекають пацієнта. Всякі дні трапляються.

Раніше я б не радила прибігати. Але це суто досвід кількох відвідин.

як відбувається постановка вагітної на облік?

Я вже писала два роки тому пост про те все. Лиш цього разу я ставала на облік на 20-му тижні, а не 12-му.

Обмінна карта вагітної

Обмінна карта вагітної

Повторю коротко:

 • видають обмінну карту (книжечка, де потім вписують і вклеюють аналізи та висновки оглядів);
 • випитують про ваші хвороби та хвороби рідних для анкети вагітної (мені дали заповнити цей папірець додому, що значно пришвидшило процес);
 • лікар питає про попередні пологи (вага малюка, ріст, чи були ускладнення – нагадайте собі це все, якщо виношуєте другу дитину, бо я трохи призабула параметри Юстини);
 • важать, міряють окружність животика і висоту дна матки, тиск;
 • слухають серцебиття дитинки трубкою, якщо термін дозволяє;
 • розраховують попередню дату пологів та дату декретної комісії (для цього вам слід пам’ятати перший день останніх місячних, звісно);
 • дають направлення на аналізи: загальний аналіз крові, аналіз крові на цукор, загальний аналіз сечі (в приміщенні пологового, пн-пт з 8:00 до 10:00), бактеріологічний посів сечі (в нас потрібно везти аж на вул. Мазепи з 9:00 до 10:00), аналізи крові з вени на ВІЛ та ін. (для цього треба купити пробірки, ватки і так далі в аптеці в пологовому – аналіз здають в приміщенні ЖК, пн-чт, з 8:00 до 10:00).
 • беруть мазок із піхви, від якого можна відмовитися (або принести попередні результати, якщо такі є) – я так і зробила, адже не бачу потреби лазити туди на такому терміні, писала відмову.

Також дізнайтесь групу крові чоловіка, бо це потрібно. Йому, до речі, дають направлення на флюорографію.

Жіноча консультація на вул. Рапопорта

Жіноча консультація на вул. Рапопорта

чи можна брати зі собою дитину на огляд?

Мені, як мамі дворічної дівчинки, це питання було дуже актуальним, адже вкрай рідко є можливість залишити комусь дитину посеред робочого дня. Медсестра не очікувала такого питання і, мабуть, відповіла не так, як заведено, але сказала правду: “якщо дійсно нема з ким лишити, то приходьте”.

І справді, якщо потрібно лиш отримати направлення на наступні аналізи, зважитися, поміряти тиск та живіт, то чалапун може і не встигне почати заважати.

Наразі стараюся проводити шалену логістику, аби Юстинку все ж сплавити комусь із рідних на три годинки (годину займає тільки дорога в одну сторону). Це, до речі, була одна з другорядних причин, чому я не спішила ставати на облік.

особливості постановки на облік на 20 тижні

Чесно кажучи, я думала, що мене питатимуть, чому я так пізно прийшла. Але, мабуть, для другої вагітності це норма не спішити з обліком.

Я успішно профукала два скринінги, адже не планувала цього разу їх здавати (і так аборту б не робила, тому це зайві переживання та витрачання грошей + на УЗД висвітлювали основні моменти). Лікар лиш посміявся, що я хитро зробила.

Також я не здавала жодних аналізів навіть для себе, але була думка, що це потрібно. Як виявилось, без проблем можна ставати на облік з одними лише висновками УЗД (не забудьте зробити копії). У мене їх було дві штуки: 12 тиждень і 19 тиждень. До речі, робила їх у приватному центрі без направлень (Центр Здоров’я Родини на Кониського, в Рібун, я загадувала про це у відеозвітах).

Крім того, я не пила фолієвої кислоти та йодомарину, на що лікар сказав щось схоже, що і про скринінги.

Дуже залежить від вашого гінеколога, якою буде реакція пізньої постановки. Мій кумедний дядько, як виявляється, і до всього ставиться з гумором. Але освіченості йому не бракує – гарно розтолкував щодо пієлоектазій плода, наприклад, які діагностували на крайньому УЗД в Петрівни. Ніхто мене не сварив і не наполягав на чомусь. Без проблем написала, що від мазків відмовляюся.Взагалі, жінка має право стати на облік до 30 тижня, якщо потрібний лікарняний для роботи. Можна і взагалі не робити цього, якщо декретних грошей вам не треба. А якщо ви хочете бути зразковою вагітною, то в жіночій консультації вас чекатимуть із 12 тижня.

відеозвіти про другу вагітність

Більше про мою другу вагітність ви можете подивитися у відеозвітах, які знімаю регулярно на YouTube-каналі Мамунця. Ось тут є список відтворення, в якому станом на червень 2018 є вже чотири серії з показом животика в кінці (відкриє в новій вкладці): https://www.youtube.com/watch?v=sJ5oa6CEOGA&list=PLMb4QZtYbsnjgtHdvCFf3FEV4Fj9vOvvt

Сподіваюсь, буде комусь корисно. Якщо щось пропустила, то не соромтесь питатися, – відповім щиро та швидко 🙂

Related Posts

18 thoughts on “Як стати на облік на 20 тижні або Моя друга вагітність і жіноча консультація

 1. Ірина says:

  Щодо “кумедного дядька” , то лікар холоший, я до нього в 2011на облік ставала у 22 акушерських тижні з результатом УЗД . Був шок, але він правильний лікар, нічого не наказує, а все роз’яснює і попереджає про наслідки ваших дій, дозволяє ” самодіяльність” в межах мед протоколу. Після введення попереднього запису черги зменшились у 3 рази, повірте, зараз стою у нього на обліку з 3дитиною. З першим і по 2,5 години у черзі сиділа, от збіглися дівчата на 9 годину і ти 6 у черзі , по 30хв на огляд – сиди і чекай.

  • Мамунця says:

   То у всіх лікарів так було. З першою вагітністю до Шнири я теж чекала щоразу 2 години… Тому добре, що ж запис. Лікар сподобався мені, класний.

 2. Ірина says:

  Доброго дня! Дякую за вашу працю! Поради помічні та цінні). В мене є питання: тобто ви вже не здавали ці всі моря аналізів на ТОРЧ-інфекції, які беруть на початку вагітності? А якщо прийти на ранішому терміні, то можна від них відмовитися?

  • Мамунця says:

   Я їх не здавала спершу, бо взагалі нічого не здавала) Але потім на УЗД виявили пієлоектазії і мій гінеколог порадив все ж здати їх, щоб мати з чим йти до генетика. Виявилося, що все в нормі. Думаю, відмовитися можна, але дуже залежить від того, наскільки серйозно ви налаштовані 🙂 І лікарі різні бувають, хтось може наполягати. Однозначної відповіді не можу дати. Дякую за ваш коментар!

 3. Христина says:

  Напишіть прізвище лікаря, в якого стали на облік, щиро дякую і ростіть здоровенькі!

 4. Олена says:

  Привіт) В мене фінансове запитання. Коли Ви стояли на обліку, то де саме здавали аналізи? В приватній лабораторії чи у поліклініці? Та чи можете приблизно сказати суму , яку витратили за час вагітності на аналізи, лакаря, узд і тд? Дуже дякую 🙂

  • Мамунця says:

   Привіт!) Аналізи здавала в жіночій консультації за винятком глюкозотолерантного тесту. Це безкоштовно, лиш у консультації потрібно купувати пробірки, вату і так далі, це щось 20 грн набір (в апараті спеціальному купується). У приватній клініці здавала глікований гемоглобін за 150 грн, ви можете детальніше послухати в моїх відеозвітах із вагітності: https://youtu.be/u3aTQbXk8p4. УЗД робила в центрі здоров’я родини на Кониського, це десь 300-400 грн за прийом.
   Лікарю нічого не платила, я прописана у Львові і жодних внесків не потрібно. Тобто, по суті, на аналізи десь 300-500 грн і на УЗД десь 1200. Скринінги не робила.

 5. Василина says:

  Доброго дня! Порадьти лікаря,в якого можна встати на облік в 22 тижні вагітності….

  • Мамунця says:

   Доброго дня! Не можу радити, бо не маю з чим порівняти, я була тільки в одного 🙂 але мій лікар класний))

 6. Катерина says:

  Скажіть будь-ласка, як ви самі принесли зразок малюка??? Бо я зібралася ставати на облік, ще пізніше ніж ви – У 27, і не хочу щоб туди лізти!

  • Мамунця says:

   Дозвольте уточнити, що таке зразок малюка? Може мазок? Якщо так, то мені його не брали і я його не приносила. Написала відмову. Десь я про це згадувала, можливо, у відеозвітах на Ютубі.

   • Наталя says:

    Я тем писала відмову, точніше пояснення. Мені здається, що в автора так легко вийшло відмовитись, бо лікар чоловік. Моя лікарка, дуже довго мене вмовляла і казала, що відмовитись неможливо тому що не дай Боже там грибок що дитині на голову поселиться. Я їй відповіла, що першій дитині нічого не поселилося, тому і цього разу не очікую. Після того як я сказала, що взагалі не буду до неї ходити на другий раз мені дала писати пояснення, де я б мала написати причину відмови)) в мене причина: «відвідую консультацію разом з дитиною 3 роки». Для мене то є вагома причина)) на мою думку, більшість цих аналізів є тупою бюрократією пострадянського простору. Медицина має служити людині, а не навпаки. Тому не треба давати собі на голову сідати з цими баночками і кров’ю натщесерце. Може для когось це є необхідно(хронічні хворі, спадковість, старший вік і так далі), але не для всіх.

    • Тетяна says:

     На 18 тиждень прийшла в жіночу консультацію. На мене лікарка мало не викричалась, що треба було прийти в 12 тиждень, що кров і сечу треба здавати раз на 2 тижня, що вона таку халатну пацієнтку на облік не візьме, а без обліка мене у пологовому не приймуть, щоб я народжувала як знаю. На моє виправдання, що червона зона, що нема чим доїхати у ті лабораторії і взагалі не хочу корону підхопити вона не слухала.
     Теж не розумію, навіщо вагітну жінку ганяти по поліклініках з тими аналізами, щоб вона сиділа в одній черзі з різними туберкульозниками. Це ж ще гірше, ніж взагалі не здавати. Ризики підхопити інфекційні хвороби + купа нервів. Сучасна медицина створює усі умови, щоб хотілося померти, а не жити.

     • Мамунця says:

      Шкода, що вам трапилась така лікар :/ Є можливість стати десь інакше на облік?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.