Отримала біометричний паспорт

Біометричний і ЦНАП: як я подавала документи на паспорт

У нашій сім’ї тільки Юстинка від початку 2017-го року мала біометричний паспорт (як ми виготовляли цей дитячий документ у деталях читайте тут). Ми ж із чоловіком не спішили, як і всі. Я навіть заповнювала анкету для австрійської візи в той день, коли Європарламент проголосував за безвізовий режим для українців! І йшла купувати страхівку…

А потім всі затрубіли в соцмережах про цю новину і я зрозуміла, наскільки відстала від життя, дбаючи про доньку, – навіть не знала, що це 6 квітня таке рішення мають приймати… Ну, не будемо про сумне.

Ніхто не вірив у безвіз, але він відбувся. Чесно, я досі не дуже вірю, що воно вже є 🙂 Так ніби то приємний сон чи чудова казка. Але ні! Все в дії і дуже хочеться якнайшвидше випробувати. Тому десь із 20 травня почала пробувати записатися на прийом для подачі документів – собі і чоловікові (ми ж дві різні людини, тому треба дві різних дати). Вирішила подавати документи в ЦНАП, оскільки, як не як, там дійсно дуже класне обслуговування. Попередні нюанси з цифрами-кодами платника вже виправили після моєї скарги, чого боятися?Як записатися до ЦНАП для подачі документів?

UPD у статті від 15.03.2018

УВАГА! Від 21 лютого цього року в ЦНАПах більше нема живої черги, тобто відтепер потрібно записуватися онлайн, інакше ніяк. І якщо раніше треба було заходити опівночі і бронювати собі дату та час, то тепер ця опція змінена – вільні години з’являються зранку в понеділок:

Нижче статтю залишаю без змін, проте майте на увазі, що вищезгадане нововведення є актуальним!

Ось тут я реєструвалась для дитячого паспорта в жовтні 2018, переходьте на статтю.

Для цього я перейшла на сайт міськради Львова для запису, ось лінк: http://city-adm.lviv.ua/services/zapys-do-tsnap. Тут мене попередили, що можна один раз записатися на день і що треба роздрукувати інфу про реєстрацію, але насправді нічого я не друкувала, а просто показала зі смартфона лист *забіжу наперед*.

Запис до ЦНАП

Крок 1. Запис до ЦНАП

Після прочитання цього повідомлення натиснула кнопку “Заповнити анкету” і на новій сторінці заповнила таке *це приклад, у мене інше прізвище та телефон :-P*:

Анкета для запису в ЦНАП

Крок 2. Анкета для запису в ЦНАП

Нічого особливого. На телефон мені потім прийшла SMS про те, що я записана, на мило прийшло пісьмо з номером у черзі, тому все вказуйте актуальне, звісно.

У наступному вікні мені запропонували обрати установу, де подаватиму документи. Я вибрала ЦНАП свого Шевченківського району на Хвильового (незабаром мають відкрити майже біля дому, то я сі тішу, бо вже ремонт почали там!). Хоча, кажуть люди, що вам зовсім не обов’язково йти лиш в один конкретний, можете обрати інший, який ближче територіально (а що, якщо ви не живете там, де прописані?). Тільки от не йдіть на площу Ринок, бо цей ЦНАП не займається всім тим, чим займаються решта! Він особливий. Ахтунг!

ЦНАПи Львова

Крок 3. Де подавати?

Після клацання на потрібний підрозділ вас перекине на сторінку з варіантами послуг. Якщо ви хочете подати документи для отримання біометричного, то слід натиснути “Подати документи”, логічно, правда? Якщо забрати, то “Отримати результат”. “Записатись на прийом” – це не наша історія, просто не звертайте уваги на цю кнопку.

Вибір послуги

Крок 4. Вибір послуги

Далі треба вказати, що саме ви хочете подавати . У нашому випадку це кнопка “Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон” ( у ЦНАПі вони навіть картинку відповідну пришпаньорили, щоб кидалось в очі одразу).

Які документи подати?

Крок 5. Які документи подати?

Далі буде доленосна сторінка, адже саме на ній буде вказано, чи є вільні дати, чи нема. Як бачите, зеленим кольором на скріні знизу виділена примітка щодо Nothing selected. Під час написання посту мені видало саме це.

Немає вільної дати ЦНАП

Крок 6 (варіант 1). Немає вільної дати

Проте після півночі я втрапила на вільну дату в одному з ЦНАПів, не так воно і малореально насправді:

Дати подачі документів

Крок 6 (варіант 2). Дати подачі документів

Вільні дати: як їх зловити?

ЦНАП

Взагалі коли я шукала вільні дати, то вдалось все зробити не з першого разу. Але з другого і третього 🙂 Я заходила після 00:00 і ніц не було, потім якось посеред ночі, коли Юстю годувала (при тому, шо я вже давно не прокидаюсь під час нічного ГВ, а тут шось мала таку думку в голові і реалізувала) і побачила вільні дати. Зареєструвала чоловіка і себе, там були якраз одна на 7 червня о 15:00, а інша о 16:00 (десь за два тижні до того). Тоді пройшло десь два дні і виявилось, шо чоловік приїжджає з туру 8 червня, тому 7 числа аж ніяк не втрапить. Шкода якось було, шо дата пропадає, але нічо.

Наступного дня я залізла на сайт ЦНАПу о 7:00 (теж під час годувань і зборів чоловіка в мандрівку) і фартово побачила вільним 9 червня зранку. Звісно, скоро ввела всі дані мужа тремтячими ейфорійними руцями, тільки от телефон свій вказала, автоматично 🙂 Але це не памєха. Просто мені прийшла SMS про реєстрацію дати. А все решта прийшло на е-мейл вже Петрові.

міграційна служба

Ще можна пробувати тикатися на сайт ДМСУ: https://dmsu.gov.ua/services/online.html

Кілька разів я заходила і туди, мусово рівно опівночі. Казали, що тільки тоді з’являються вільні дати. Сайт переважно тугенько думав через велику навантаженість, адже там можна записатися не лише в межах Львова, а обираєш область.

Рівно в 00:00 мені з’явились вільні дати, але вони мені не підходили. Та і після клацання на ці години сайт підвис і запропонував повернутися через хвилину. Через хвилину, як ви здогадались, я побачила традиційне:

Немає вільного часу

Немає вільного часу

Сьогодні ж під час написання статті з’явилась о 00:30 одна вільна дата, щоправда, зовсім не в моєму районі. Думала подругу зареєструвати, але там треба цифри паспорта дійсні, а їх я не знаю… Тому відпустила цей шанс у вільне плавання 🙂

Анкета для запису в ДМСУ

Анкета для запису в підрозділ Міграційної служби України

Як бачите, все можливо. Люди ще займають живу чергу, приходячи під приміщення ЦНАПів та підрозділів ДМСУ о 5:00 чи 6:00… А потім чекають довго і нудно. Мені це дивно. Бо держава мала б подбати про такий наплив і забезпечити більшу кількість місць робочих при схожих установах. Максимально спростити подачу. Навіть онлайн-оформлення зробити б могли! Хоч часткове. Але ні. Досить ЦНАПів із двома столами для прийому документів. І на тому дякую.

UPD (28 липня 2017 року): тільки написала цей пост, як з’явилась інфа про можливість замовити біометричний паспорт онлайн! На порталі igov.ua. Щоправда, треба мати е-підпис, bankID або паспорт нового зразка. Детальніше читайте в статті: http://24tv.ua/igov_biometrichniy_zagranpasport_instruktsiya_yak_zamoviti_online_zagranpasport_n846620?utm_source=mailchimp

як виглядає подача документів у цнап

Насправді, сам процес дуже приємний. Після реєстрації на сайті міськради приходить есемеска, як я вже писала, і лист на електронну пошту з номером у черзі (у мене був номер 8, якщо шось видно в скріні листа нижче), датою і годиною.

Лист про реєстрацію до ЦНАП

Лист про реєстрацію до ЦНАП

Цей лист я показала жінці на “барній стійці” при вході. На рецепшині тобто))

– Скільки вам повних років?

– Еее… 26? – запитально вимовила я після невеликої паузи.

– 18 є, добре.

То я просто без Юстинки їздила подавати, бо якраз моя мама була вдома в цей день. От і подумали, що я неповнолітня, а отже треба дозвіл від батьків на виготовлення паспорта і ще купу всякого, підозрюю.

документи

Мені знадобились такі документи для отримання біометричного паспорта:

 • український паспорт + копія
 • закордонний звичайний + копія (у мене він був і мені дозволили його лишити собі – це безкоштовно (!) і звичайний паспорт далі дійсний паралельно з біометричним, вам не потрібно його віддавати, якщо не хочете, навіть якщо у вас нема дійсних віз)
 • ідентифікаційний + копія
 • квитанція про оплату

На жаль, вони не вказують, що треба копії, а їх треба. Так, ксерокс є і в цьоць-працівниць, але це радше виняток. Я забула відксерити ідентифікаційний, то мені без проблем ксеранули, але кожному всі документи вони не ксерять і питають при вході, чи є оплата, чи всі доки на руках.

оплата послуги

Перші три пункти потрібних документів зрозумілі. Зупинюся на четвертому. Я платила вже перед самим візитом до ЦНАПу в Ощадбанку, комісія була ще 5 грн, тобто в сумі заплатила 563 грн за нетермінове виготовлення (20 робочих днів). Ось тут (!!!) на сайті міської ради Львова є інфокартка з усіма потрібними реквізитами для оплати та інформацією щодо необхідних документів.

Реквізити для оплати

Реквізити для оплати

Зверніть увагу, що кожен ЦНАП має свій код для оплати, не помиліться. Для вас старалась, скарги писала, щоб усе гарненько було 😉

Можливо, можна заплатити через інтернет-банкінг, але тоді якось треба роздрукувати квитанцію. У мене принтера нема, тому почалапала з готівкою в касу державного банку.

Дала касиру смартфон із реквізитами в руки, наголосила на кодах ЦНАПів та 20-тиденному виготовленні (там теж два коди послуги: терміново або ні) і сказала суму оплати (в документі вище все є). Тобто в установу ви маєте прийти вже з оплаченою послугою. Може вже працюють термінали на місці і можна оплатити прямо там, я не в курсі, але це було б дуже зручно!

оформлення документів

Сама процедура безболісна і швидка. Я прийшла 14:50, за 10 хв. до зазначеного часу. Десь о 14:55 зайшла жінка, яка сиділа в порядку живої черги, після неї мав йти її чоловік, як я зрозуміла. Але не сталось, як гадалось, бо покликали мене)) Працівник вийшла і зачитала моє прізвище та ім’я. Тоді в ЦНАПі був ремонт, бо його якраз затопили, тому табло не працювало.

У мене взяли потрібні документи, зчитали відбитки пальців (вказівні обох рук точно), сфоткали і попросили підписатися на планшеті. Із пальцями трохи були трабли, я занадто легко притискала шкіру до скла. Скло було зашмургане. Руки були в кремі. І спітнілі. Витирала об джинси, мила руки з милом. На раз сьомий пішло 🙂 Старалась робити все оперативно, бо ж люди за стінкою чекають! Фотку не перефоткували, бо не в тому щастя. Але я так ніби нічо вийшла навіть)) Дякую, ГВ!)

Всі дані, які вводила працівник, я бачила перед собою на моніторі і паралельно звіряла. Тоді мені виділили ще час на детальну перевірку інфи. Загалом подача документів зайняла десь 10-15 хв. А на сайті виділяють годину 🙂 Мабуть, для того, аби могли зайти люди і без запису.

Сказали прийти, коли надійде SMS, що документи готові.

як отримати готовий біометричний паспорт у цнап

Думала, що якщо я подала 7 червня, то отримаю паспорт на руки 7 липня (20 робочих днів + вихідні), але повідомлення прийшло аж 21 липня. Кажуть, мають дуже великий наплив і не справляються… Добре, що в чоловіка якраз сезон і ми і так нікуди не поїдемо влітку)) Ще треба йому паспорт забрати, бо це можна зробити лиш особисто.

– Я можу забрати паспорт за чоловіка? – питаю і думаю про те, шо зі собою в мене і свідоцтво про одруження, і інші документи-підтвердження.

– Хіба якщо маєте його палець, – пожартувала працівник.

Мабуть, її таке не вперше питають.

Прийшла я в ЦНАП, одразу підійшла до терміналу, обрала пункт “Отримати документи” і там кнопку з паспортом. Мені видрукувало чек з позначкою “В9”, вони тепер так йменують видачу літерою “В”. Хвилини 3 почекала, тоді побачила на табло свій номер. Зайшла, сіла, дала український паспорт. Юстя почала всіх розважати тим часом *цього разу вже не було її  з ким лишити, лафа закінчилась*)) Підписалась у книзі в клітинку, де все пишуть вручну, як за совка. Приставила вказівний палець правої руки (за першим разом зчитало! я довго терла його об слінг). Отримала паспорт на руки і зі словами “гарних мандрівок” почалапала обмивати… Ой, додому.

Отримала біометричний паспорт

Тепер лишилось відправити Петра забрати свій паспорт, дочекатися кінця туристичного сезону і гайнути кудись. Хоч у Перемишль в Бєдронку бггг 🙂

Ну і хочу додати, що якщо вам не терпиться і не розходиться в грошах, то робіть семиденний у ДП “Документ” (у Львові і приміщенні головної пошти та на вул. Хмельницького). Мені ж зовсім не горіло, бо і так сама ніде не виїду, то ж треба дозвіл від батька на кожну поїздку з Юстею окремо. Тому почекаємо вже нашого любого татуся 🙂 Ну і не хотілося переплачувати 800 грн за двох, як не як. Бо там послуги дорожчі.

Коротше, розказала, як воно було. А ви вже собі вирішуйте.


Було корисно? Дайте знати 🙂 А ще підписуйтесь на Мамунцю:

 

Related Posts

18 thoughts on “Біометричний і ЦНАП: як я подавала документи на паспорт

 1. Ростислав says:

  А я от зразу після свят травневих прийшов о 12 на чайковського в ОВІР і взяв талончик на 1 червня собі і татку. Можна хоч весь будинок записати треба лиш прізвища та ініціали. Забрав паспорт 12 липня. Була окрема черга в якій я отримав вичерпну інформацію про сервіс – люди самі створюють ажіотаж хоча відстоків 80 нікуди їхати не збираються у вересні взагалі пусто буде а зараз стадний інстинкт бо ніхьо не вірив а коли настав безвіз всі ламанулись. 5 чоловічків взагалі подавали на терміновий біометртчний на початку травня а забирали зі мною…но коментс. А свій паспорт я вже позбавив цноти на інтерсіті до перемишля… досі під враженням швидко комфортно….поляк лише спитав на скільки їду і скільки маю готівки і все!!!! Пі.сі. зараз дуже багато пропозицій від лоукостів як авіа так і автобусів тому безвіз це круто

  • Мамунця says:

   Однозначно круто! Багато хто не вірив, що з 11 червня воно запрацює, тому так)

 2. Роман says:

  Мамо, як нас люди хвалять! Хто, доню? Та от, я Вас, а Ви мене:) P.S. Владі властиво вважати людей дебілами, не розуміючи, що дебілами їх вже давно вважають люди!

 3. Надія says:

  Доброї ночі!
  А повідомлення на пошту прийшло одразу чи вже згодом?
  Бо я от ніби зареєструвалась, але ні смс ні листа на пошті немає?

  • Мамунця says:

   Доброї ночі! Мені приходило одразу. Ще коли реєструвала чоловіка, то його і есемеска розбудила))
   Але недавно кілька друзів оформлювали і нічого не приходило, як і вам. Щоправда, останнім кроком при реєстрації вони натискали “роздрукувати анкету” чи щось таке. Я тиснула іншу кнопку (точно знаю, бо принтера в нас нема, тому друкувати не цокала).

   • Надія says:

    Я зрозуміла, дякую за відповідь.
    Там всього дві кнопки були: Друк та Завершити реєстрацію. Відповідно я спочатку обрала два рази !завершити реєстрацію!, бо думала , що потрібно буде ще щось дозаповнювати. В результаті з трєтього разу зрозуміла, що це таки кінець процесу, тому просто зберегла собі цей талончик з моїм номером в черзі. От зараз переймаюсь, чи не потрібно мені було зберегти цей перший. Чи підійде той останній , що я собі зберегла 🙂

    • Мамунця says:

     По ідеї, якщо вам дали талончик із номером у черзі, то все окей. За ним і будете заходити в день реєстрації. Але може маєте можливість і бажання перетелефонувати в ЦНАП і перепитати, чи все правильно зробити і чому нема смс? Вам буде спокійніше.

 4. Віталій says:

  Дякую за інфо) Буду пробувати в понеділок о 7 ранку реєструватись по новому )

 5. Таня says:

  Дякуємо за інформацію, все доступноо написали. Нам вийшло з першого разу зареєструватися =)

 6. Іра says:

  Дякую. Талон отримала.Чи вірно я зрозуміла: на один талон я можу подати документи і на дорослий поспорт(для себе) і на дитячий(11 років)?

 7. Орися says:

  Привіт.Маю питання.Якщо хочу оформити дитину в ЦНАПі то потрібно чергу на себе оформляти(як мама) чи вводити дані дитини?

  • Мамунця says:

   Емейл, номер телефону точно ваші, а ім’я вже дитини вписуйте, не думаю, що це дуже принципово. Ми писали дитину, а подавав документи тато, хоч реєструвала я. Ось тут стаття про дитячий паспорт (жовтень минулого року): http://mamuncya.com/2018/12/09/biometrychnyj-nemovlya/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.