Соцдопомога онлайн

Як оформити “дитячі гроші” онлайн: інструкція та реальний досвід

Із 10 березня 2017 року в Україні можна подавати документи на соціальну допомогу при народженні дитини, не виходячи з дому! Ура! Пе-ре-мо-га, ги-ги. Я вже писала раніше, шо ця тема мене болить і шо саме вотетірукі *показує нескромно на себе* писали петицію до Львівської міськради з пропозицією робити такі речі віддалено.

От пройшов рік після моєї пропозишин і… все діє! Місцями косо і криво, але діє 🙂 Так шо ніколи не треба мовчати)

Якщо ви досі думаєте, що простіше поїхати в управління соцзахисту і заповнити все особисто, то спробую зараз переконати в  протилежному.

!!!

UPD (жовтень 2018): я народила другу донечку і з нею випробувала онлайн-оформлення, все дуже зручно і легко, ось тут описала детально, що робила, навіть відео є покрокове: Як я оформлювала соціальну допомогу при народженні дитини онлайн? Інструкція зі скрінами та відео.

!!!

Як подати заявку на соцдопомогу

Щоб оформити онлайн-заявку потрібно здійснити кілька простих кроків:

Відкрити соціальний рахунок у банку – це потрібно навіть якщо ви плануєте йти протирати стіни установи. Тому раджу відкривати його в банку зеленого кольору (то я про Приват), бо… читай пункт 2.

Важливо! Відкрийте собі соцрахунок ще до пологів, аби потім не довелось вистоювати черги з малюком на руках, як це було в мене. Дитина в животі і сама собі їсти візьме, і плакати не буде 🙂 А от поза межами живота вже складніше робити такі ділові поїздки. Навіть залишити з кимось на трохи грудничка важко. Тобто просто йдете ще вагітною в банк і кажете, що вам потрібно картку для соціальних виплат, для “дитячих грошей”, її дають на рік.

UPD: підказує однокласник, новоспечений тато, що можна замовити таку картку навіть на сайті Привату. Хтось пробував? Ось лінк: https://privatbank.ua/cpa/karta-dly-mam/

Створити електронний цифровий підпис (ЕЦП) – він робиться за кілька хвилин за допомогою інтернет-банкінгу (privat24, наприклад). Тут є детальна відеоінструкція, як це зробити, тому все вдасться навіть не дуже продвінутим юзерам:

Оформити заявку на сайті https://e-services.msp.gov.ua/завантажити файл ЕЦП, авторизувати е-мейл та телефон, заповнити важливі поля.

Дочекатися виплат – найприємніший пункт. Так, вам нікуди не треба йти і ніде не потрібно підписуватися ручкою! Не потрібно робити жодних копій і носити будь-яких папірців. Якщо раптом дзвонять з управління соцзахисту і кажуть прийти, то не ведіться. Взагалі, якщо щось піде не так, то дзвоніть на гарячу лінію уряду 1545 і все швидко розрулять без будь-яких походів (кільком людям такий дзвінок допоміг одразу).

Сама заявка містить такі поля: інформацію про дитину, матір, батька та банківські реквізити (див. скрін нижче).

Соцдопомога при народженні дитини онлайн: заявка

Соцдопомога при народженні дитини онлайн: заявка

Загалом, нічого особливого. Труднощі можуть виникати лиш із банківськими реквізитами, як в однієї зі заявників. Про це далі.

успішні випадки оформлення допомоги онлайн

варіант 1: без відвідування соцзахисту

Божена Городницька та малюк

Божена Городницька стала матір’ю в лютому 2017 року і спробувала оформити соціальну допомогу, використовуючи сучасні технології.

Першу заявку я оформила на травневі свята, а гроші отримала у двадцятих числах липня, – розповідає жінка.

Спершу я чемно вирішила зібрати папери і занести їх в соцстрах, але нас почали ганяти з Личаківського в Галицький, а з Галицького в Сихівський. Останній виявився задалеко для моїх ніг і нервів.

Тоді я дізналася про можливість подати це все онлайн і уникнути спілкування з тьотями в тигрових ласінах з бабетами на голові і покерфейсом. Зайшла на сайти електронної реєстрації, а там все складно і треба ключ… в результаті пішла спати)

Два кліки і електронний підпис є!

Так йшли тижні. Врешті решт я загуглила про той ключ-підпис і обогі! “Приватбанк” видав мені онлайн-ключ за 2 хвилини. Просто треба було зайти в privat24 – він давно на мене там чекав, а я ж не знала.

Рахунок для соцвиплат Божена там відкрила ще раніше:

Треба було насправді зробити це ще до пологів  (!), щоб потім не шукати кому втулити дитину на годину.

можливі проблеми при оформленні

Але через три дні після заповнення заявки Божені Городницькій прийшла відмова, мовляв щось там не те з банківськими реквізитами – регіональний банк дав свої координати, а треба було вписати національні. В анкеті не дуже є можливість маневрувати. Там всі поля дуже чіткі, тому помилитися складно. Хіба з банківськими реквізитами може бути трабл.

Другий раз заповнюючи ту саму анкету, я просто паралельно зайшла в чат “Привату” і кожен крок щодо заповнення банківських даних перепитувала в консультантів. До слова, це було вночі.

Десь через 2 тижні знову прийшла відмова, з текстом ні про що, мовляв “не зареєстроване свідоцтво”.

Яке свідоцтво? Де? Нічо не ясно і спитати нема в кого, бо на всі питання онлайн на сервісі ніхто не відповідав. І я вже думала плюнути і поїхати, але в мене було ще півроку, тому таки вирішила писати їм ті заявки доти, доки вони не подзвонять і не скажуть, що конкретно зі мною не так.

підтвердження реєстрації

І от із третього разу, відсилаючи ту саму, точнісінько так само заповнену заявку, після 3 тижнів очікування жінка отримала підтвердження реєстрації.

У листі було сказано, що зі мною зв’яжуться для узгодження деталей. Але зв’язуватися зі мною ніхто не захотів (і правильно, ггг), тому ще через два тижні я просто отримала гроші на рахунок.варіант 2: із відвідуванням соцзахисту

Олена Чебелюк

Олена Чебелюк теж у числах тих, хто заповнював заявку через мережу. Щоправда, жінка оформлювала документи без ЕЦП, а за допомогою електронної пошти.

Прочитала Ваш блог, заповнила онлайн заяву, мені на другий чи третій день прийшов лист підтвердження на мейл. Ще за пару днів зателефонували і сказали впродовж місяця прийти поставити підпис на заяві. Я так і зробила. Все зайняло хвилин 20 почекати, бо якраз переді мною в черзі хтось довго оформлявся. А біля віконечка 2 хвилини))

В управління соціального захисту Олені довелось взяти копію свідоцтва про народження дитини та копію свідоцтва про одруження (оригінали, на всяк випадок, я б теж взяла зі собою). Працівник держустанови під час попередньої телефонної розмови проінформувала, що для того, аби поставити підпис, не потрібно стояти в черзі – все робиться в окремому вікні.

До місяця часу після цього гроші надійшли на картку. Все це робила в червні. Франківський відділ соцзахисту у Львові працює відповідально))

Також я не мала змоги підійти в найближчі дні, то мені зателефонували за кілька діб і цікавились, чи я отримала лист і коли зможу прийти. Чесно кажучи, була приємно здивована!

висновки

Обоє заявниць закликають користуватися цією послугою і добиватися свого:

Словом, сверліть дірку в голові чиновникам і клеркам – дуже помічна процедура у світі дурних паперів і бюрократії)), – каже Божена Городницька.

Потішний підсумок і від Олени Чебелюк:

Рекомендую однозначно, бо, наприклад, щоб подати документи на допомогу в зв’язку з вагітністю і пологами, я мусила в черзі чекати більше години і то ще мені, мабуть, пощастило 🙂

Від себе ще додам, що для перфектної дії цієї послуги треба нею активно користуватися. Нічого не відбувається просто так. Наше завдання – юзати, скаржитись, дякувати, поширювати. Лиш не мовчати. Тому при нагоді розкажіть сусідам та друзям, родичам і знайомим, шо от є така штука і тепер породіллям не треба нікуди їхати зі швами чи без. Із грудничком чи штучником. Своєю машиною чи маршруткою. Все можна зробити вдома зі смартфону, навіть валяючись у ліжку. Хіба не цього прагнемо у двадцять першому столітті?)

Було корисно? Дайте знати 🙂 А ще підписуйтесь на Мамунцю:

Related Posts

55 thoughts on “Як оформити “дитячі гроші” онлайн: інструкція та реальний досвід

 1. Victoria says:

  А чи є якась інформація про ключ від Укрсиб банку? Чи їх ЕЦП можна згенерувати і чи підходить?

  • Мамунця says:

   Так, мав би підходити. Тобто я тут раджу Приват не тому, що він єдиний таке робить. А тому, що зазвичай всі ним користуються або Ощадом для виготовлення картки соціальної. Поодинокі люди відкривають рахунки в інших банках, як от я *і даремно ггг*. Але якщо ці банки теж дають змогу без проблем зробити е-підпис, то він точно так само має діяти, нмсд. Тільки цього вам стопроцентово не скажу, бо не пробувала.

   • Вікторія says:

    маю ЕЦП від Укрсиба, але з ним зареєструватись на дитячі не вдалось. СПитала в банку, сказали що це інший ключ, що вони не надають послуги по виготовленню ЕЦП.. Я недопоняла і пішла відкрила рахунок в приваті)))

    • Мамунця says:

     Цікаво. Наче в переліку банків для авторизації за допомогою ключа вони є… Ну ні то ні. Буду знати 🙂

 2. ХРИСТИНА says:

  Теоретично той соціальний рахунок можна прив’язати до існуючої карти ПБ. Ось що мені написвли в онлайн-чаті: “Можете підключити існуючу у повній версії Приват24 у меню “Мої рахунки – Управління картою / рахунком – Налаштування і послуги – Підключити карту для отримання зарплати”
  Але ми рекомендуємо створити нову картку”
  Хтось таке робив?

  • Мамунця says:

   О, це взагалі класно! Але чи діє? Знаю, що були випадки, що нову картку ніхто не відкривав, але в моєму відділенні соцзахисту сказали “нада”. Це було не онлайн і це було у 2016 році…

   • Христина says:

    Спробую найближчим часом. Якщо вдасться, то напишу про свій досвід. Страшне, як не люблю ходити по всяких установах…

 3. Надія says:

  Доброго дня, хочу оформити он-лайн, але мені на сайті не підтверджують мій електронний ключ. Що мені робити?? Пише помилка 51

  • Мамунця says:

   Ощадбанк має таку послугу, але чи він підійде – гарантії не маю, бо не пробувала. Мало б!

 4. Катерина says:

  так який рахунок банку вказати? Так і не сказали… Мені в чаті привату якийсь телепень попався. він не знає

  • Мамунця says:

   Краще, ніж працівник Привату, може знати лише мама, яка оформлювала успішно. На жаль, я цього не робила безпосередньо, думаю, ви розумієте чому :))) Тому не можу знати, який саме рахунок. Пишіть ще раз у чат Привату або шукайте когось, хто оформлював, щоб спитати (в соцмережах можна написати пост, до прикладу). Як дізнаєтесь – напишіть сюди, додам у статтю.

   • Татусько says:

    Мав аналогічні проблеми з номером рахунку. Один онлайн консультант приват банку не зміг допомогти. Інший допомоміг після годинної переписки)

    Тож Я Успішно заповнив дані для переведення платежу. І так необхідні дані можна Отримати в Приват24 -> Усі послуги -> Сервiс довiдок -> Створити довiдку -> ДОВІДКИ ДЛЯ ДЕРЖ. ОРГАНІВ -> Заява в пенсійний/соціальний фонд
    Сподіваюся комусь може допоможе надана інформація

    На жаль успішно оформити не виходить. Причина тому ID-картка і невизначеність що повинно бути в номеру документу: Сайт вимагає одні дані, а Соціальне інший. Писав листи, дзвонив в міністерство соцiальної політики, вже тиждень відповіді немає =( Можливо доведеться подавати онлайн.

 5. Женя says:

  Доброго дня!
  Дівчатка, підкажіть, будь ласка, при оформленні он-лайн заявки – структурний підрозділ з питань соціального захисту населення обирати як? по місцю прописки людини, яка оформляє заявку?
  бо в мене списку навіть не вибиває – пусте поле.
  Буду дуже вдячна за відповідь

  • Мамунця says:

   Навряд чи хтось побачить найближчим часом ваш комент тут, крім мене, тому напишу, шо думаю я 🙂 Оскільки ви заявник, то, варто обирати ваш структурний підрозділ. Хоча я щось взагалі не пригадую, де там таке поле було…

 6. Юля says:

  можливо знаєте, ця послуга є для допомоги при народженні дитини, а у звязку з вагітністю і пологами? чи можливо уникнути особистого походу в соцстрах? йду з центру зайнятості і наразі гугл не допомагає)

  • Мамунця says:

   Знаю 🙂 Онлайн можна оформити лише при народженні дитини допомогу. Інші – поки ні. Можливо, тому, що не було запиту від людей. У даному випадку: петиція – підписи – затвердження – впровадження. Запропонуйте це урядовцям чи хоча б місцевим чиновникам, а раптом запрацює, як у моєму випадку 😉

   • Мар’яна says:

    Усім привіт!
    Можливо хтось знає чи реально оформити соцвиплату он-лайн , враховуючи , що народжуватиму та перебуваю за кордоном?
    Буду вдячна за допомогу!!!

 7. Ольга says:

  Підкажіть, будь ласка, який рахунок потрібно вказати в полі Номер рахунку, в заяві ПРиватбанку два рахунки:
  – поточний (співпадає з ІПН)
  – рахунок установи уповноваженого банку
  Який Вказували?

  • Мамунця says:

   Зв’яжіться онлайн-чатом із консультантом ПриватБанку. Я безпосередньо не оформлювала допомогу таким способом, адже була ініціатором оформлення через Інтернет 🙂

    • yuridm says:

     Якраз вирішую проблему заповнення цього поля.
     Ви відкрили в Приватбанку картку для виплат і Вам дали документ-заяву? (у мене так)
     У Вас анкета прийнялась з 2560…?
     І гроші прийшли?

     Дякую за відповіді.

 8. Марта says:

  У мене був негативний досвід(( я сім(!!) разів заповнювала ту анкету, кожного разу мені приходила відмова з поясненням, що свідоцтва про народження з такою серією немає в базі данних 😭😭 і зверталася у техпідтримку, і видзвонювала до ВСЗ, і пробувала різні варіації з написанням тої серії…до слова, це було І-СГ. Я і регістр міняла, і мову, і тире, замість дефісу. Коротше, у них певно якийсь баг був( в результаті довелося топати нозями до ВСЗ і подавати «вручну». Я ще дуже мудро зробила, що записалася по телефону наперед, бо та вся черга, яка там була, мене не обходила (хоч тут був win))))

  • yuridm says:

   Розумію, що для Вас уже пізно, але для інших “колег” такая інформація:
   “У полі “Серія свідоцтва про народження” необхідно вказати серію в
   форматі 1-ХХ (першим символом повинна бути арабська цифра, далі “тире” і 2
   букви українського алвавіта). Якщо у свідоцтві про народження вказана серія, в
   якій перший символ -це римська цифра, то необхідно вписати замість римської
   цифри арабську, що відповідає римській. У полі “Номер свідоцтва про
   народження” необхідно вказати шестизначний номер свідоцтва про народження.”

 9. Ярина says:

  Ввійшла в систему через електронний ключ (маю його вже давно і користуюся, оскільки працювала бухгалтером) все заповнила і підписала. Через годину приходить на електронку лист що заяву прийнято і все ок а ще через пів год лист що потрібно з’явитися в управління для підписання заяви 😣 знову все зроблено через одне місце😧

 10. Оксана says:

  підкажіть будь ласка як заповнити правильно серія та номер свідоцтва про народження а то в мене ніяк не виходить все пише ввести літери кирилиці якщо серія свідоцтва починається 1-ЕГ і воно не получається, ніяк.

  • Мамунця says:

   Я власне наголосила на тому, що перший знак – це не 1. Це літера “і” українська велика… Це є в статті та відео 😉

   • Оксана says:

    Ех. Або я невезуча або в мене лижі не іхали, бо 2 рази подавала заявку, а їхня база не бачила серії свідоцтва про народження. Ніяк. Довелось топтати самій. Так, букву І я прописувала в заявці. Але щось десь пішло не так:(((

 11. Оля says:

  Там де номер рахунку вписую 2560…. Але вже 3-й раз приходить помилка. Не вірний номер рахунку, має бути відкритий для соц виплат. Але я все зробила, і в банку консультант сказав, що незнає в чому причина. У кого таке було. Бо до них їхати бажання не має.

 12. Валерия says:

  А если я уже который раз отправляю заявку мне приходит письмо на имел что успешно зарегистрировано и всё больше не каких ответов нет???

  • Мамунця says:

   Так і має наче один емейл прийти та все. Гляньте відео оформлення на YouTube Мамунця, чи таке саме сповіщення.

 13. анна says:

  вже 2 рази при заповненні прийшла відмова. пише що допущено помилку при заповненні але не вказано яку саме. вони мають вказувати на помилки чи потрібно самому здогадуватися?

 14. Іван says:

  Поделюсь своим опытом. оформлял помощь при рождении ребенка на себя, на карту Приватбанка. Привязал в отделении привата свою зарплатную карту к соцвыплатам. Пробовал подавать заявление раз двадцать – все время какая то ошибка. Что только не пробовал с номерами счетов и свидетельства о рождении – одно и тоже, то счет не правильный, то свидетельство в базе не находит. Ставил счет и с 2560… как выше писали и с приват24 с реквизитов. Оформилось со счетом коротким, который совпадает с идентификационным кодом (пришло письмо на почту с текстом “Вашу електронну заяву за номером 190***********3 – розглянуто. Раді повідомити, що в результаті розгляду документів було прийнято рішення про призначення вам допомоги при народженні дитини”). Так что жду поступлений)))

 15. Марта says:

  Доброго дня! В мене теж була наявна картка, прив’язали її до соц.виплат і я вказала рахунок 2560,хоча в заяві поточний був теж ідентифікаційний. Заява була успішно прийнята. Переживаю чи це саме той рахунок написала..

 16. Наталія says:

  Добрий день!
  Підкажіть, будь ласка, ще й мені.
  Оформила у Приваті карту, потім прив’язали її до соц виплат. Співробітники видали на руки 2 роздруківки з реквізитами. І все. Я заплуталась. Номер рахунку… Який саме вказувати? На одні роздруківці вказаний рахунок 26208870****** (який, власне, співпадає з реквізитами по карті), ще вказаний якийсь IBAN UA733052990000026208870****** (останні 14 цифр цього рахунку співпадають з рахунком, що вказаний в реквізитах по карті). На іншій роздруківці написані 2 рахунки – поточний рахунок (власне, IBAN і вказаний) і рахунок установи уповноваженого банку UA423218420000025603053******.
  У заяві ж номер рахунку має містити виключно цифри та не більше 20. Зовсім заплуталась. Що потрібно вказати?

  – Кількість зірочок в рахунках відповідає кількості чисел
  – В відділенні ПриватБанку допомогти не змогли, сказали, що не знають що і куди вписувати

  • Мамунця says:

   Доброго дня! Ви переглядали відео, як оформлювали ми? Тут дуже просто все і наочно: https://youtu.be/gopIKk_ZAww
   Зазвичай це номер, вказаний у відео. Або також траплялися випадки, що потрібно було вказати ваш ідентифікаційний в цьому полі. Спробуйте, якщо виб’є помилку, то вам про неї вкажуть. Не хвилюйтеся помилитися.

   • Наталія says:

    Дуже дякую за відповідь.
    Ввела в поле “Номер рахунку” свій ідентифікаційний код. Заяву розглянули і вже прийшла відповідь – допомогу призначили.
    Тепер буду хвилюватись, щоб кошти все ж дійшли))

    • Мамунця says:

     Для чого хвилюватися? Вам ж відповіли, що все ок) Якщо буде помилка, то вам напишуть. Гроші ніде не пропадуть))

 17. Олександра says:

  Якщо дитина народжена за кордоном, чи можна це зробити і як вводити серію і номер свідоцтва?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.