Пологи в Німеччині: розповідь однієї з читачок (2016 і 2018 роки)

Раніше публікувалися розповіді про пологи в США та Нідерландах, сьогодні ще запрошую вас почитати про досвід українки в НІмеччині) Далі розповідає автор.

“Статтю про пологи я хотіла написати вже  давно, але в силу своєї ліні та інших обставин раніше не вийшло. І от зараз, після того, як прочитала на сторінці mamuncya про пологи у Нідерландах, я таки заставила себе вийти із зони комфорту,  «вставила» свої 5 копійок і виявила бажання описати свій досвід, а точніше, два. Один у 2016 році у пологовому відділенні місцевої лікарні та у 2018 році там само )))))

Вагітність

Вагітні на облік стають одразу після того, як підтверджується інформація про вагітність. Планових УЗД, які покриває державна обов’язкова страховка, всього три. Все решту – за бажанням або за необхідністю. Тут залежить від лікаря.

Моя за кожне позапланове УЗД хотіла 30€. Це якщо я просто собі хочу УЗД без підстав. Якшо є підозри або підстави вважати вагітність ризикованою, то тоді позапланові УЗД безкоштовні.

обмеження під час вагітності

Обмежень під час вагітності немає. Окрім паління та вживання алкоголю і сирих м’ясних продуктів. Хоча моя лікарка неодноразово наголошувала, що все залежить від кількості (це про алкоголь). Десь-колись бокал вина або стакан пива біди не натворить. І десь-колись я теж пила пиво (Becks Lemon, 2,5%, тобто майже безалкогольне ).

Я бігала до 7 місяця вагітності. Повільним бігом (Jogging), плавала. На перших тижнях літала у Копенгаген (переліт 1 година ) і на третьому місяці літала в Порто (переліт 2 години 40 хвилин, лікарка казала, що переліт до 3 годин абсолютно безпечний). Їла все підряд (за винятком сирого м`яса, певних видів сиру та сирих яєць).  Під кінець вагітності ходила на курси підготовки до пологів, а також пройшла курс акупунктури.

Акупунктура

Така акупунктура пропонувалася усім бажаючим з 36 тижня вагітності. Для тих, хто був зареєстрований на пологи у лікарні, курс був безкоштовним. До теми, реєструватися на пологи в лікарню можна з 36 тижня. Так от, голки вставляли в пальці рук, ніг, район колін та в голову.

доула

А ще я уклала договір з доулою, людиною, яка допомагала мені після пологів. Можна було ще і до пологів отримати консультацію, як розпізнати перейми, коли час, що брати з собою і т. д. Доула завжди на зв’язку, що дуже тішить, бо ж компетентна людина, з якою можна поговорити та отримати всю необхідну інфу. Послуги доули покриває страховка.

друга вагітність

Update. Друга вагітність не відрізнялася від першої. Єдина різниця була у тому, що під час першої ми не знали кого очікувати, а під час другої всі ознаки вказували на хлопчика. І ще під час другої вагітності, на шостому місяці, я літала літаком у Львів (1 години 40 хвилин), займалася у фітнес клубі до 8 місяця, їздила на велосипеді з дворічною дитиною на задньому сидінні до останніх днів вагітності, не ходила на акупунктуру, бо була перша дитина і не було часу на таке , ну і була загалом більш впевнена в собі, шо всьо буде окей.

Вартість пологів у німеччині

Тут дуже коротко. В мене є обов’язкове державне страхування. Скільки коштують пологи і т. д. я не маю уявлення взагалі. Зі своєї кишені я не платила нічого. Єдине, що можу сказати, це те , що я – студент і страховка обходиться мені 95 € в місяць (студентський тариф).

Умови в пологовому

Тут трохи змішано. Коли я народжувала у червні 2016, пологове відділення було досить комфортне.

У кожній пологовій залі було ліжко-трансформер, ванна, де за бажанням можна розслабитися і почати родовий процес, висувний унітаз (щоби не бігти в туалет кудись далеко), звисаючий зі стелі шарф (на який можна було звіситися під час переймів), пологовий стілець (для тих, кому до вподоби вертикальне положення). Рушники (якщо використовувати ванну) теж дають. З собою, окрім себе та партнера, мати нічого не потрібно. У післяпологових палатах – душ/туалет, пеленатор, кухонний стіл, шафка для одягу (і, звісно, ліжко-трансформер).

Пройшло два роки. 2018. За цей час в пологовому відділенні зробили ремонт, в родову залу додали гімнастичні м’ячі, оновили ванни для пологів та поставили спеціальний гонг, від звуків якого мало ставати легше сприймати перейми. Решта все, як описано вище.

Процес

Пологи (якщо все в порядку та немає ніяких ускладнень) приймають так звані Hebammen (доули). У них немає вищої освіти, але є медична кваліфікація. Це також і психологічна підтримка для породіллі до і після пологів. 

Так от зі мною було аж три молоді доули: дві – працівниці відділення та одна доула- практикантка. Дуууже дуже тепле ставлення у них! Вони курують процесом, підтримують під час дихання, розказують шось смішне, а деколи просто мовчать.

партнерські пологи

Присутність чоловіка на пологах – загальноприйнята річ. Рідко буває, що жінка сама.

початок пологів

Мої перші пологи почалися 08.06.16 (на вісім днів після вирахуваного терміну ) в 11:00 ранку, коли мене по дорозі на роботу «закинув» в лікарню чоловік. Я, впевнена в початку переймів, прийшла у пологове відділення з невеличким рюкзаком, з мінімумом речей (думаючи, що певно треба буде вернутися за великою торбою) і з проханням оглянути мене. Мені зробили CTG, оглянули вагінально і сказали, що 4 см – то трохи мало щоб щось починати. Запропонували або піти додому, або прогулятися районом і через три години прийти ще раз.

Додому мені не хотілося, тому я подалася в найближчу булочну заїдати перейми. Через три години я знову з’явилася у відділенні. Мене знову оглянули, цього разу сказали залишатися, оформили, дали палату і сказали з`явитися за півтори години на огляд. Тоді я була сама . Чоловік запізнювався, тому перейми переживала на одинці з собою ))))

Через пів години я вже не в силах була терпіти… Пішла сама в пологову залу і попросила готувати ванну. Двоє дуже привітних доул організували все досить швидко, пробували веселити мене якимись розповідями, паралельно контролюючи моє дихання. Потім втикнули мені голку в голову (це з розряду акупунктури), яка мала дати релаксовий ефект. Я не знаю, наскільки вона розслабила, но чуть з тою голкою потім і не пішла.Епідуральну анастезію та прочіє знеболюючі мені не пропонували і не давали. Сказали, що все іде по плану і я справлюся сама. Пригодилися дихальні вправи з підготовчих курсів. Я, втративши надію на те, що заявиться чоловік, вже засинала у ванній. То був вечір десь 19:00 (а я ж з 11:00 на ногах) і я збилася з рахунку скільки часу шо тривало.

Потім заявився чоловік і я трохи ожила, було кому вже кусати руки під час перейм. З ванною якось не склалося і «дороджувала» я вже в сидячо-лежачому положенні на ліжку-трансформері.

О 23:23 я стала мамою дівчинки (до речі, всю вагітність вона ховалася і ми аж до моменту її появи на світ не знали, хто буде!). Малечу одразу поклали мені на груди. Тепловий ланцюжок довжиною в 2 години мав місце; татко перерізав пуповину. Одразу після того як дитя з’явилося на світ, покликали лікарку.  Вона привітала та кинула оком чи все ок. Перебування лікарки тривало десь 10 хв. Решту робили доули. Фото маляти після народження зробили одразу, розмістили у фотокартку та віддали гам))))))

післяпологова палата

Потім нас перевезли в післяпологову палату. Через деякий час медсестра покликала на огляд дитини (з малою ходив новоспечений тато). Тоді вже дитині дали одяг (на час перебування в лікарні одяг для малечі надається відділенням). Єдине, що мене напрягло, це те що періодично в палату вривалися як не медсестра, то прибиральниця і ходили, не давали спати ))))

Зранку наступного дня я охлигала трохи і дуже захотіла додому.

лікарняна їжа

Лікарняна їжа, хоча і збалансована, мені не засмакувала. На сніданок – горня чаю, булочка та дві скибки чорного хліба, упаковочка масла, два види повидла, упаковочка нутелли, шайба сиру гауда та пару кусочків огірка та помідора. Обід – картопляне пюре, шпинат та фрикаделки (це те, шо я запам’ятала).

Згідно правил, якщо пологи без ускладнень, додому можна іти вже через три години після пологів. Я змилася з лікарні в 15:00.

Одяг для дитини, який надали у відділенні, я звісно залишила, переодягнувши дитину у власний одяг.

допомога доули

В той самий день, після того як я сповістила доулу про появу дитини на світ, вона прийшла оглянути мене та дитину. Вона приходила кожного дня, допоки в дитини не відпала пуповина. Вона важила дитину щоразу, оглядала та перевищувала пуповину, оглядала мене, інструктувала як правильно годувати дитину, які позиції зручні, які вправи можна помалу робити для відновлення тазу, як обрізати нігті, як пеленати, а також пояснювала як носити дитину в слінгу. Навіть дала на прокат слінг, щоби я могла протестувати вдома перед тим як купувати.

Загалом в мами є право на послуги доули допоки дитині не виповниться рік. Доула також консультує як краще починати прикорм та є консультантом з грудного вигодовування (хоча є доули з різними кваліфікаціями, деякі консультують стосовно після родової гімнастики і т. д.). Особисто я не зверталася до доули після того, як в дитини відпала пуповина.

другі пологи

Update. 06.08.18 (на сім днів після вирахуваного терміну ) приблизно 02:00 я розумію, що тре їхати родити 😋 то були важкі дні …. більше ніж 35 градусів жари. Я вже останні дні  молилася, щоб скорше вродити, бо зле було від жари, а не від вагітності )))) Моя доця (тоді 2,2) спала. Ми привезли сестру чоловіка, щоби доночувала, поки нас не буде.

Поїхали в лікарню, мене знову оглянули, сказали або лягати в палату, або ше мотнути кружок коло лікарні. Я обрала друге і під руку з чоловіком ходила сюди туди кругом лікарні. Стало нестерпно і ми вернулися в палату. То десь було 04:00. Процес пішов. Знову пологова зала, знову ванна і дві ті самі доули, які два роки тому допомагали мені родити мою дівчинку (я маю добру пам`ять на обличчя , впізнала їх зразу, а вони впізнали мене по сорочці, в якій я прийшла на пологи, – я зберегла її з перших пологів і на другі взяла ту саму).

Було дуже класно в оновленій ванні, можна було сюди-туди викручуватися, зручно дуже. Доули курували процесом, допомагали дихати, а чоловік підставляв то руку, то плече для хапання/кусання/спирання. На цей раз мені теж не запропонували ніяких знеболюючих, сказали, що впораюся сама.

Другі пологи пройшли значно швидше. 07:13 і вуаля, хлопчик вже був назовні. Цього разу тепловий ланцюжок почався не одразу. Прибіг лікар, перешепнувся з доулами, одразу перерізали пуповину і  голубу дитину бігом винесли кудись на, буквально, 5 хв. Інша доула попросила не хвилюватися та пояснила, що під час переймів дитя отримало стрес, від чого покакало у навколоплідні води, вода стала зелена, тому дитя забрали оглянути. Через 5 хв всьо було окей, дитя будо на грудях, всі живі, здорові та щасливі, лиш я цього разу з невеликим розривом, який зашивала лікарка особисто.

Після всіх процедур сфоткали дитину, помістили фото у фотокартку з інфою про ім’я, ріст, вагу, місце народження та імена тих, хто приймав пологи і вручили нам.Потім чоловік привіз доньку подивитися на братика. Пам’ятаю, їй дозволили зайти в родову залу і вона дуже тягнулася вилізти на ліжко до мене )))) Коли я його розглядала, мені перед очима стояла моя доця-новонароджена. Він був схожий на неї, лиш обличчя трохи кругліше ніж в неї. Я подумала зразу: «о, та то ж саманта номер два»👧)))) ) Згодом нас перевели в післяродову палату. Всі змилися і лишилася я і він, мій маленький ведмедик 👶🐻  ми валялися на ліжку, він спав на циці, а я відписувала і віддзвонювала всім, хто добивався новин «чи вже?»…поки не здох телефон.

Було десь під 40 градусів жари, я знову не могла витерпіти і заявила медсестрі, що йду додому. Не хотіла відпускати, бо ж наклали шви, але після того, як я підписала папірець про те, що зобов’язуюся піти до свого гінеколога наступного дня, таки відпустила. Чесно кажучи, мені вдома було краще. Чула я себе в порядку, тому пролежуватися в лікарні в мене бажання не було. Так що цього разу в 20:00-21:00 я покинула лікарню.

До речі, для виписки обов`язково потрібно мати автокрісло для новонародженого (хто їде додому автомобілем)! 

До інфо:
* На лікарняній стоянці перші 30 хвилин паркування безкоштовні.
* При виписці дають сертифікат на одноразову безплатну парковку на лікарняній стоянці.

Висновок

Я дуже рада і вдячна (собі та долі) за можливість народжувати в Німеччині.  Я не з вибагливих, тому мене влаштовувало та влаштовує все стосовно пологів та вагітності. Мені дуже подобається те, що вагітних не списують у ряди неповносправних. Тішить те, що жінку запитують в який спосіб повинні відбуватися пологи, консультують, дають поради та враховують побажання. Тішить те, що лікарняні умови сприятливі для перебування і тішить те, що є хороше ставлення з боку медперсоналу.

Зараз у мене двоє чудо-діток з різницею в 2 роки 2 місяці та 2 дні і я всім бажаю класних пологів та здорових діток )))))

Фото, на жаль, не зробила. В 2016 айфон зламався за день до пологів (навіть не було чим фоткати), а в 2018 мені було не до знимкування)))))

За нижче поданим лінком – дуже класні панорамні фото всіх пологових зал, післяпологових кімнат , кімнати для перейм, ванної кімнати ⬇️
https://www.die-frauenklinik.koeln/geburtshilfe/kreisssaal-panoramas/

 

Сподобалась розпоідь? Не забудьте про лайк! Радо почуємо ваш досвід у коментарях до посту. Усім легких пологів, кого ще чекає це диво)

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.